Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. apríla 2014 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Mimoriadna zmena programu

BRATISLAVA 16. apríla – K úmrtiu významného slovenského spisovateľa, politika a diplomata Ladislava Balleka dnes večer o 21:50 na Dvojke mimoriadne zaradíme najvýznamnejšiu filmovú adaptáciu jeho rovnomenného románu Pomocník.
Dej filmu je situovaný do prostredia malého mestečka na južnom Slovensku, kam v raných povojnových rokoch prichádza mäsiar Štefan Riečan, odbojár a statočný človek, aby po skompromitovanom maďarskom živnostníkovi a kolaborantovi prevzal jeho výnosný obchod. Spolu s obchodom prevezme aj pomocníka Valenta Lančariča, ktorého nečestné praktiky prinesú síce rodine bohatstvo, ale aj morálny rozvrat. Na Riečanovom osude film zobrazuje vnútornú drámu človeka, ktorý sa nespreneveril svojím zásadám ani za cenu samoty, hlbokého poníženia a stroskotania osobných vzťahov. Bohatý dej filmu je ojedinelou výpoveďou o zložitom období povojnovej rekonštrukcie našej krajiny.

Vo štvrtok o 23:50 odvysielame na Dvojke publicistickú reláciu Mojich sedem divov s Ladislavom Ballekom.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

17. ročník súťaže Fénix – Kultúrna pamiatka roka má svojich víťazov Orange Podcast roka 2024 predstavuje nové súťažné kategórie, partnerov aj porotu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.