Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. októbra 2013 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Kriminálka Staré mesto 2: Veľký prípad v šiestich častiach

BRATISLAVA 23. októbra –

1. časť na Jednotke už vo štvrtok 24. októbra o 20:20

2. časť 31. októbra

3. časť 7.11.

4. časť 14.11.

5. časť 21.11.

6. finále 28.11.

· Nové pokračovanie bude mať šesť dielov a vo viacerých aspektoch sa líši od „jednotky“. Tentoraz nejde o prípady uzavreté v každej časti, ale o jeden veľký zločin, prekračujúci hranice. Pátranie prebieha simultánne na Slovensku a v Čechách. „Príbeh spracovaný v druhej sérii je vymyslený, ale skladá sa z reálnych prvkov a skutočných pracovných postupov,“ prezradil odborný konzultant Dominik Dán.

· Príbeh sa odvíja od záhadných a početných únosov a vrážd mladých ľudí.

· Tvorcovia prizvali aj v druhej sérii na odborné konzultácie tohto bestsellerového spisovateľa a okrem neho aj generála vo výslužbe, bývalého šéfa Vojenskej spravodajskej služby v ČR Andora Šándora.

· Kriminálka 2 sa začína na železničnej stanici v Bratislave objavením mŕtvoly muža vo vagóne vlaku z Prahy. Hneď v úvode je teda daný presah prípadu do Čiech. Pri zisťovaní totožnosti sa príde na to, že ide o čosi väčšie, než len „obyčajnú“ vraždu. V seriáli bude viac napätia, postavy nebudú také jednoznačné, ako v prvej sérii, bude tu viac nedôvery, akčnosti.

· Nakrúcať sa začalo v bratislavskom Starom Meste v miestach, ktoré televízni diváci poznajú už spred troch rokov z prvých siedmich dielov; hercov a filmárov ste mohli stretnúť aj na Palisádach, na trhu na Miletičke, v nemocniciach v Podunajských Biskupiciach i v Petržalke na Antolskej a v ďalších lokalitách. Nakrúcalo sa aj na Hlavnej stanici ŽSR a na trase Bratislava – Kúty. Jazdenie vlakom imitovalo trasu Praha – Bratislava. To sú úvodné scény novej série, kde sa v rýchliku odohrá prvá vražda.

· Štáb a hercov mohli stretávať nielen obyvatelia centra Bratislavy, ku ktorému je viazaný nielen názvom, ale aj veľkou časťou dejovej línie, no aj v Prahe, Brne a ďalších lokalitách.

· Nakrúcalo sa vyše 50 dní do konca júla.

· V roku 2010 prvú sériu videlo na Jednotke a ČT 1 spolu 8 500 000 divákov.

· Hlavnú postavu nadporučíčky Zuzany Krauzovej opäť stvárňuje Zuzana Fialová, českého kriminalistu prideleného pre daný prípad hrá Saša Rašilov ml. V pôvodných postavách pokračujú aj Milan Lasica (Zuzanin poradca – podplk. Baron), Jiří Štěpnička ( Ondruš-otec Zuzany), Boris Farkaš a Peter Šimun (kriminalisti Farkaš a Obuch), Marko Igonda (Vlado Krauz), Oldřich Vlach (Magor), Dušan Kaprálik (súdny lekár), Tibor Babarcai (Adam Krauz) a ďalší

· Novými tvárami druhej série sú napríklad českí herci Saša Rašilov, Jan Kanyza, i slovenskí Rebeka Poláková a Milan Kňažko.

· V rámci nakrúcania produkcia spolupracovala aj s kaskadérmi či skutočnými policajtmi. Nechýbali ani skutoční kukláči.

· Štáb musel nakrúcať aj počas záplav a v zaplavenom bratislavskom prístave.

· Starosti štábu narobili aj záplavy v Prahe – niekoľkokrát sa musela meniť lokácia nakrúcania.

Ohodnoťte Kriminálku Staré mesto 2 na ČSFD! http://www.csfd.cz/film/354799-kriminalka-stare-mesto-2/

Videá zo zákulisia nakrúcania TU http://www.youtube.com/user/RTVSOfficial

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;mt

K téme

17. ročník súťaže Fénix – Kultúrna pamiatka roka má svojich víťazov Orange Podcast roka 2024 predstavuje nové súťažné kategórie, partnerov aj porotu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.