Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. marca 2016 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Hlasovanie 8. ročníka Radio_Head Awards sa skončilo

BRATISLAVA 2. marca – Poslucháči Rádia_FM od januára vyberali svojich favoritov v štyroch hlavných kategóriách Album roka, Singel roka, Objav a Debut roka. O najviac sošiek rádiohláv za rok 2015 zabojujú Saténove ruky a Chiki liki tu-a, obe kapely získali tri nominácie. Šancu získať ceny majú aj Billy Barman, Puding pani Elvisovej a Korben Dallas.

Výsledky hlasovania poslucháčov aj odborných porôt budú známe 13. marca počas slávnostného udeľovania cien, ktoré prebehne už tradične v Starej tržnici v Bratislave. Počas večera, ktorý budú moderovať Martin Staňo, Tomáš Hudák a Juraj Šoko Tabaček, vystúpia Billy Barman, Puding pani Elvisovej, Saténové ruky či mladý objav Bulp. Udeľovanie cien tento rok otvorí kapela Fallgrapp, ktorá si z posledného ročníka odniesla celkovo štyri ceny.

V spolupráci s Rádiom Devín v druhom kole hlasovania pribudli aj žánrové kategórie Elektronická hudba, Hip Hop/Rap/RnB, World Music /Folk, Hard and Heavy, Jazzová hudba, Klasická hudba a nová kategória Experimentálna hudba. Novinkou tohto ročníka je zmena spôsobu hlasovania v týchto kategóriách, kde po prvýkrát víťaza vyberajú namiesto poslucháčov odborné poroty. Ani tento rok nebude chýbať cena Album roka/Cena kritikov či Ocenenie za prínos do hudby. Prehľad nominácií na Radio_Head Awards 2015.

Radio_Head Awards aj tento rok doplní Radio Head Awards Festival, ktorý je dvojdňovou koncertnou prehliadkou toho najlepšieho za uplynulý rok z ponuky rádií RTVS – Rádia_FM a Rádia Devín. Festival je akýmsi hudobným warm-upom pred samotným odovzdávaním cien. Počas dvoch dní sa predstavia na pódiách koncertných štúdií Slovenského rozhlasu domáce rozhlasové telesá (Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Rezidenčný súbor Rádia Devín), ale aj prizvaní hostia, ktorých umelecká tvorba a produkcia je previazaná s hudobnými dramaturgiami Rádia Devín a Rádia_FM.

Festival sa začína v piatok 11. marca a vystúpenia sa budú konať prakticky v každom štúdiu či koncertnej sále Slovenského rozhlasu. Návštevníci sa môžu tešiť na hudobné vystúpenia interpretov zo všetkých žánrov, priestor vďaka Rádiu Devín tradične dostane aj klasická hudba a jazz. V Štúdiu 5 v piatok o 20:00 vystúpia Korben Dallas a Fúzy Múzy, ktorá na festivale pokrstí svoj debutový album. V sobotu večer sa uskutočnia koncerty Tona S. a Fresh Out Of The Bus.

Podrobný program Radio_Head Awards festivalu
Pozvánky od interpretov na RHA Festival nájdete na oficiálnom YouTube Rádia_FM
Všetko o Radio_Head Awards nájdete na webe Radiohlavy.sk
Facebook Rádia_FM

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

Petra Vlhová je Niké športovcom mesiaca už po tretíkrát! 12. ročník charitatívneho galavečera Noc nádejí bude na obrazovkách RTVS výnimočný

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.