Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. decembra 2012 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Buduje vysielače a opakovače pre slabo pokryté časti Slovenska

BRATISLAVA 21. decembra – Diváci v Holíči, Hriňovej, Nálepkove, Starej Ľubovni, Toryse, Ždiari a v okolí dostanú ešte pár dní pred Vianocami darček v podobe kvalitného DVB-T signálu. RTVS v spolupráci so spoločnosťou Towercom naštartovala sériu budovania digitálnych vysielačov a opakovačov pre doteraz slabo pokryté časti Slovenska.
Prvá časť budovania opakovačov sa podarila zrealizovať pred niekoľkými dňami. V súčasnom ekonomicky náročnom období sa usilujeme skvalitniť a ešte viac zjednodušiť dostupnosť televízneho signálu. Kvalitné programy RTVS prostredníctvom kvalitného média ešte pred Vianocami. Nič nie je jednoduchšie a lacnejšie, ako prijímať terestriálne digitálne vysielanie.
Proces dokrývania a zlepšovania kvality príjmu verejnoprávneho multiplexu bol spustený začiatkom decembra. Vďaka technologickým úpravám na anténovom systéme a DVB-T vysielačoch na Kamzíku sme dosiahli skvalitnenie príjmu v Bratislave, čím sa podstatne zvýšil komfort príjmu televíznych programov v interiéri. Nespornou výhodou týchto úprav pre individuálnych divákov v domácnostiach je použitie izbových, prípadne menších, vzhľadnejších vonkajších prijímacích antén a možnosť mobilného príjmu, čo ocenia ľudia v neustálom pohybe.
Diváci v Bratislave a okolí, ale aj niektoré doteraz slabo pokryté lokality západného, stredného a východného Slovenska budú môcť sledovať už vianočné programy v digitálnej kvalite a prirodzene rozšíria divácku obec s digitálnym terestriálnym príjmom.
Technické informácie o konkrétnych opakovačoch sú k dispozícii na stránke www.dvbt.towercom.sk. Okrem technických parametrov sú na stránke uverejnené aj mapky pokrytia pre jednotlivé lokality. Tieto doplnkové informácie umožnia divákom lepšiu orientáciu v pokrytí opakovača v lokalite, kde sa nachádzajú a zjednoduší to smerovanie antény a nastavenie DVB-T settopboxu. Súčasťou vysielaných televíznych programov je aj programový sprievodca, ktorý zvýši komfort sledovania televízie.

Richard Šümeghy
hovorca Rozhlasu a televízie Slovenska

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;mt

K téme

Pro musica nostra Tyrnaviensi: Sedem dní, sedem výnimočných koncertov, sedem zaujímavých miest Orange Podcast roka 2024 oznamuje nominácie, začína sa hlasovanie verejnosti

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.