Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. februára 2013 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Bohoslužba na Popolcovú stredu v priamom prenose na Dvojke

BRATISLAVA 12. februára – Pri príležitosti začiatku pôstneho obdobia v Katolíckej cirkvi odvysiela RTVS priamy prenos svätej omše z Kostola sv. Michala Archanjela v Skalici na Popolcovú stredu 13. februára 2013 o 16:00 na Dvojke. Celebruje správca farnosti a skalický dekan Mgr. Roman Stachovič. Súčasťou bohoslužby je obrad pomazania popolom, ktorým sú veriaci poznačení na čelo znakom kríža, pričom kňaz hovorí: „Pamätaj, že si prach a na prach sa obrátiš!“ alebo „Kajaj sa a ver evanjeliu!“. Popol, ktorý sa získava pálením bahniatok z minuloročnej Kvetnej nedele, symbolizuje ľudskú pominuteľnosť a pripomína potrebu pokánia.
Popolcová streda ľudovo nazývaná aj Škaredá je dňom prísneho pôstu a zdržiavania sa mäsitého pokrmu. Otvára 40-dňové pôstne obdobie, počas ktorého sa veriaci pripravujú na slávenie veľkonočných sviatkov.

Mgr. Richard Šümeghy
hovorca Rozhlasu a televízie Slovenska

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ig;nr

K téme

Orange Podcast roka 2024: Absolútnym víťazom sa stal opäť satirický podcast Piatoček Pro musica nostra Tyrnaviensi: Sedem dní, sedem výnimočných koncertov, sedem zaujímavých miest

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.