Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. decembra 2013 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Bibliu na Jednotke sledovalo počas Vianoc 1,6 milióna divákov

BRATISLAVA 30. decembra (SITA) – RTVS sa aj počas tohtoročných vianočných sviatkov darilo pokračovať v nastúpenom trende rastúcej sledovanosti. Verejnoprávna Jednotka v dňoch 24. až 26. decembra v celodennom aj prime-time podiele dosiahla výrazne vyššie hodnoty ako v rokoch 2011 a 2012.
Najvýraznejší medziročný nárast zaznamenala Jednotka na Štedrý deň – prime-time podiel dosiahol viac ako 100-percentný nárast oproti predchádzajúcim dvom rokom.
Veľkovýpravný päťdielny americký seriál Biblia, ktorý od 23. decembra exkluzívne uviedla Jednotka v slovenskej premiére, získal výrazne nadpriemerný počet divákov stanice, keď vo vianočnom prime-time zaznamenal trhové podiely v rozpätí 12,4- až 17-percent a celkovo ho sledovalo až 1,6 milióna divákov.
Najsledovanejším programom Jednotky počas tohtoročných Vianoc bol Sváko Ragan. Druhá časť tejto televíznej filmovej klasiky dosiahla podiel 23,2-percenta (510-tisíc divákov). Jednotka bola v čase vysielania všetkých troch častí Sváka Ragana od piatka 27. decembra až do nedele 29. decembra trhovou jednotkou v cieľovej skupine 12+.
Najsledovanejším rozprávkovým titulom tohtoročných Vianoc na Jednotke bola premiérová rozprávka O dvanástich mesiačikoch s podielom 16,3-percenta (278-tisíc divákov). V pásme vysielania sa tak stala Jednotka trhovou dvojkou.
Svojich divákov si našli aj tradičné štedrovečerné polnočné bohoslužby, počas ktorých bola Jednotka lídrom na trhu, diváci si nenechali ujsť ani pápežské požehnanie Urbi et Orbi 25. decembra (17,6 %; 263-tisíc divákov). Úspech u divákov zaznamenal aj nový pôvodný večerníček Mimi a Líza, ktorý sa vysielal v rovnakom čase simultánne na Jednotke a Dvojke – celkovo ho sledovalo vyše milióna divákov. Darilo sa aj verejnoprávnej Dvojke, v piatok 27. decembra dosiahla pozíciu trhového lídra vďaka priamemu prenosu z hokejových majstrovstiev sveta do 20 rokov (19 %; 293-tisíc divákov).
„Som nesmierne rád, že vďaka našim divákom sa nám podarilo naplniť ambíciu, že RTVS si obdobie vianočných sviatkov berie ako svoju najväčšiu programovú výzvu. Potvrdil to divácky záujem a úspech našich nových formátov,“ uviedol k výsledkom sledovanosti generálny riaditeľ RTVS Václav Mika.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

fi;nr

K téme

Noc nádejí sa už čoskoro opäť dotkne všetkých sŕdc City Sound Festival už budúci týždeň, ponúka pestrý a kvalitný program

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.