Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. decembra 2015 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: Aplikácia Zelená vlna RTVS už aj pre Windows Phone

BRATISLAVA 17. decembra – Mobilnú aplikáciu Zelená vlna RTVS pre platformy iOS a Android RTVS spoločne so Slovanetom predstavila pred vyše rokom na nitrianskom Autosalóne. Za uplynulý rok si ju stiahlo až 64-tisíc používateľov (Android 43 – tisíc, iOS – 21 tisíc), vďaka čomu sa aplikácia stala jednou z najpopulárnejších mobilných aplikácií z portfólia RTVS. V uplynulom mesiaci použilo aplikáciu priemerne 15-tisíc ľudí a zaznamenala takmer 6-tisíc unikátnych používateľov.
„Autorom verzie pre mobilné zariadenia s Windows Phone je Martin Bojnanský, sú v nej dostupné všetky funkcie a nastavenia, na ktoré sú zvyknutí aj používatelia so systémom Android či iOS – aktuálne dopravné udalosti a železničné priecestia, zábery kamier z cestnej premávky, posledná odvysielaná Zelená vlna RTVS v zvukovej podobe a nahlasovanie dopravných udalostí. Verím, že sme pre používateľov s Windows Phone pripravili pekný vianočný darček a že im uľahčíme náročné presuny v hustej predvianočnej premávke,“ povedal šéf dopravného spravodajstva Zelená vlna RTVS Ľuboš Kasala.
Funkcie aplikácie budú priebežne upravované a vylepšované aj na základe pripomienok a hodnotení používateľov Zelenej vlny RTVS priamo v obchode s aplikáciami pre Windows Phone, ale aj prostredníctvom facebookovej stránky Zelenej vlny RTVS.
„Sme radi, že si mobilná aplikácia Zelená vlna RTVS našla svoju širokú používateľskú základňu a bude dostupná na všetkých dôležitých mobilných platformách. Začiatkom roka 2016 do aplikácie pridáme ďalšie dopravné kamery a nové štatistické funkcie: počet vozidiel a ich druhovú identifikáciu (automobil, motocykel, nákladné auto a pod.),“ uviedol Ján Michlík, manažér pre stratégiu spoločnosti Slovanet, s ktorou RTVS pri vývoji a prevádzke aplikácie spolupracuje.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

12. ročník charitatívneho galavečera Noc nádejí bude na obrazovkách RTVS výnimočný Towercom ponúka v rámci terestriálneho vysielania programy JOJ Group vrátane JOJ Šport

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.