Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. marca 2016 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS a Český rozhlas rozširujú spoluprácu

BRATISLAVA 10. marca – Predstavitelia RTVS a Českého rozhlasu dnes podpísali Dohodu o spolupráci, ktorá rozvíja bilaterálne vzťahy v oblasti rozhlasového vysielania a kultúrnej výmeny. Prináša zdieľanie vlastných rozhlasových programov – rozhlasových hier, fíčrov, diskusných relácií, ale aj všetkých druhov hudobných programov s dôrazom na populárnu hudbu a jazz. „RTVS je tradičním a přirozeným partnerem Českého rozhlasu a těší mě, že dnešním podpisem dohody o spolupráci pokračujeme v nastoleném trendu,“ hovorí generálny riaditeľ Českého rozhlasu René Zavoral.
Programová výmena bude prebiehať obojstranne a vyvážene a prinesie so sebou aj množstvo kultúrnych podujatí, ako spoločné koncerty súčasných hudobných interpretov, podporu svojich zástupcov na festivaloch, výmenu hudobných telies, alebo Týždeň slovenskej kultúry v Českom rozhlase a opačne, Týždeň českej kultúry v Rozhlase a televízii Slovenska.
„Partnerstvo medzi Českým rozhlasom a RTVS nie je len výrazom tradície a priateľstva, ale aj prirodzenej mediálnej spojitosti, ktorá okrem rozhlasového vysielania zahŕňa aj veľké množstvo aktivít, ktoré presahujú úroveň mediálneho života,“ povedal na margo podpisu generálny riaditeľ RTVS Václav Mika. S cieľom skvalitnenia a rozšírenia programových služieb obe strany umožnia svojim zahraničným spravodajcom poskytovať spravodajskú činnosť pre druhú zúčastnenú stranu. „Nadále budeme uskutečňovat vzájemnou programovou výměnu, sdílet zkušenosti a podporovat účast svých zástupců na festivalech či soutěžních přehlídkách. Naším cílem je zkvalitňovat nabídku pro posluchače, a posilovat tak naši roli média veřejné služby ve společnosti,“ dodáva René Zavoral.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;mt

K téme

Towercom ponúka v rámci terestriálneho vysielania programy JOJ Group vrátane JOJ Šport Stanovisko RTVS k vyjadreniam predsedu Výboru NR SR pre kultúru a média Kristiána Čekovského v súvislosti s výsledkami kontroly NKÚ

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.