Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. októbra 2015 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

RTVS: 31. ročník súťaže RTVS Košický zlatý poklad spoznal víťaza

KOŠICE/BRATISLAVA 20. októbra – Uplynulú sobotu sa v košickom Kulturparku uskutočnil finálový koncert pesničkovej súťaže RTVS Košický zlatý poklad. Do aktuálneho ročníka súťaže bolo prihlásených 170 piesní.
Na základe rozhodnutia výberovej komisie a SMS hlasovania poslucháčov Rádia Slovensko sa do finále prebojovalo 12 skladieb, ktoré zazneli v podaní spevákov a skupín z celého Slovenska. V nesúťažnej časti večera účinkovali Peter Cmorik a víťaz predchádzajúceho ročníka súťaže Kristián Dufinec so skupinou Iconito. O víťazoch rozhodla odborná porota v zložení Peter Bič, Zoltán Sallai, Peter Cmorik, Juraj Vančík, Vincent Štofaník a Juraj Hidvéghy, výsledky vyhlásil predseda poroty Igor Timko z kapely No Name.
3. miesto a finančnú cenu 150 eur získala pieseň Fantázia autorov Pavla Brezinu a Jany Jónášovej v podaní skupiny Jana Jónášová kvartet. 2. miesto a finančnú cenu 300 eur získala pieseň autorov Pavla Kusého a Štefana Svetského Ako motýľ v podaní Ely Martinčekovej. 1. miesto a finančnú cenu 450 eur získala pieseň autorov Kataríny Demskej, Juraja Kováča a Petra Telepčáka s názvom Len ty v podaní skupiny Stark band. Súčasťou ceny pre absolútneho víťaza je aj videoklip k víťaznej piesni.
Košický Kulturpark bol do posledného miesta zaplnený milovníkmi pôvodnej slovenskej populárnej hudby, výborný výkon podal i moderátor Roman Bomboš. V priamom prenose si skvelú atmosféru mohli vychutnať aj poslucháči Rádia Slovensko a Rádia Regina.
„Štart do štvrtej dekády tejto jedinečnej súťaže sa vydaril, archív slovenskej populárnej hudby je bohatší o dvanásť nových piesní. Bola to skvelá prezentácia mladých začínajúcich autorov a interpretov, len pre ilustráciu uvádzam, že interpretka piesne, ktorá získala 2. miesto, má len 14 rokov. Som veľmi rád, že táto súťaž motivuje finalistov k ďalšej tvorbe. O tom, že sa to naozaj deje, presvedčil svojím výborným vystúpením aj víťaz predchádzajúceho ročníka. Všetkým, ktorí sa do aktuálneho ročníka súťaže prihlásili, ešte raz ďakujem, víťazom gratulujem a teším sa na ďalší, už 32. ročník Košického zlatého pokladu,“ povedal riaditeľ Štúdia RTVS Košice a zároveň riaditeľ súťaže Košický zlatý poklad Juraj Hidvéghy.
Televízny hudobný dokument z podujatia odvysiela Dvojka v pondelok 9. novembra.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

Orange Podcast roka 2024 predstavuje nové súťažné kategórie, partnerov aj porotu Noc nádejí sa už čoskoro opäť dotkne všetkých sŕdc

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.