Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
94272_new project 14.jpg
20. novembra 2020 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Rebríček Diamanty slovenského biznisu 2020: Poznáme dvanásť najzdravšie rastúcich malých firiem Slovenska

20.11.2020 – Diamanty slovenského biznisu je jediným rebríčkom na Slovensku, ktorý dlhodobo mapuje najrýchlejšie zdravo rastúce malé a stredné spoločnosti na Slovensku na základe objektívnych ekonomických ukazovateľov. Organizátormi ocenenia sú magazín Forbes a private equity investor Enterprise Investors. Na 12. odovzdávaní cien, ktoré sa uskutočnilo v bratislavskom Pálffyho paláci, získalo ocenenie dvanásť firiem v štyroch regiónoch: západné Slovensko, stredné Slovensko, východné Slovensko a Bratislava.

V Bratislave lídrom rebríčka IT spoločnosť

V Bratislave najrýchlejšie a najzdravšie rástla softvérová firma RESCO, ktorá je svetovým lídrom v mobilných biznis riešeniach. Produkty firmy RESCO používa viac ako 2 500 firiem z viac než 100 krajín sveta. Popri softvéri nedávno ohlásili aj výrobu svojho prvého hardvéru – inovatívnych slovenských smart hodiniek, ktoré sú určené pre zamestnancov firiem. Spoločnosť RESCO sa v rebríčku umiestnila v minulom roku na 3. mieste. Na ďalších miestach boli ocenené spoločnosti Elektro-Haramia Vnet.

Na západnom Slovensku titul sa pri svojej premiére najvyššie umiestnila strojárska firma Koval Systems z Beluše, ktorá v sortimente kombinuje vlastnú výrobu bankovej techniky, trezorov a automatických skladov s výrobou produktov na zákazku. Druhé a tretie miesto získali spoločnosti Fimabo z Potvoríc a Nanotec z Vrbového.

Rodinná strojárska firma pridala do sortimentu počas pandémie ochranné masky

V stredoslovenskom regióne sa najvyššie v rebríčku umiestnila rodinná firma Gevorkyan z Vlkanovej, ktorá od roku 1996 vyvíja a vyrába kovové komponenty technológiami práškovej metalurgie. Počas pandémie dokázala firma vyvinúť vlastné masky na viacnásobné použitie a zaradila ich do svojmu sortimentu. Ďalšie miesta obsadili firmy MTS z Krivej na Orave a HoReCup zo Žiliny.

Lídrom rebríčka na východe druhýkrát výrobca špeciálnych antén

Firma 2J Antennas obhájila prvú priečku v rebríčku najrýchlejšie zdravo rastúcich firiem z východného Slovenska. Spoločnosť z Bardejova sa špecializuje na vývoj a výrobu špeciálnych antén vrátane wifi antén a navigačných zariadení. Ďalšie miesta patrili michalovskej firme Kerex aspoločnosti Slovakia Trend Export – Import zo Sobraniec.

Cenu v kategórii Inovatívna firma roka získala spoločnosť Slovakia Trend Export Import, ktorá sa špecializuje na predaj záhradkárskej techniky.

Diamanty slovenského biznisu oceňujú zdravo rastúce menšie firmy

Rebríček rýchlo rastúcich malých a stredných podnikov zostavuje spoločnosť Enterprise Investors spolu s partnermi podujatia. Do rebríčka sú zaradené spoločnosti bez účasti zahraničného kapitálu, so ziskovým hospodárením za minimálne dva predchádzajúce roky a s ročnými tržbami v rozmedzí 2 – 50 miliónov eur. V rebríčku sa odráža súbor kritérií ako rast tržieb a ziskovosť, ale aj etické štandardy riadenia a sociálne aspekty podnikania..

„Malé a stredné firmy sú chrbtovou kosťou slovenskej ekonomiky. Skvelou správou je, že mnohé firmy sa umiestňujú v rebríčku opakovane, čiže dokážu kontinuálne rásť. Tie, ktoré sme ocenili tento rok, majú šancu zásadne vyrásť a dosiahnuť veľké medzinárodné úspechy,” povedal na slávnostnom odovzdávaní cien Martin Chocholáček, viceprezident spoločnosti Enterprise Investors.

Juraj Porubský, šéfredaktor magazínu Forbes, k oceneniu dodal: „Som rád, že máme opäť možnosť odovzdať ocenenia najlepším malým a stredným firmám. Práve v ťažkých časoch, ktoré dnes prežívame, je dôležité hľadať dobrý dôvod na oslavu. Chcem zdôrazniť, že ocenené firmy sú malé giganty. Malé, pretože sa na nich pozeráme v prítomnosti. A giganty, pretože vidíme ich význam v budúcnosti.“

Andrej Viceník, člen predstavenstva a vrchný riaditeľ Divízie firemného bankovníctva VÚB, vo svojom príhovore pripomenul ekonomický význam minulého roka. „Netreba zabúdať na to, že rok 2019 bol najúspešnejší pre ekonomiku aj mnohé firmy. Dnes je realita iná a pozornosť si zaslúži každý podnikateľ, ktorý statočne bojuje o prežitie svojej firmy.“

Rebríček víťazov súťaže Diamanty slovenského biznisu 2020

Bratislava

Resco spol., s.r.o.
Elektro-Haramia, s.r.o.
Vnet, a.s.

Západ

Koval Systems
Fimabo, s.r.o
Nanotec, s.r.o.

Stred

Gevorkyan
MTS, spol., s.r.o.
HoReCup, a.s.

Východ

2J Antennas, s.r.o
Kerex, s.r.o.
Slovakia Trend Export – Import, s.r.o.

Inovatívna firma roka:

Slovakia Trend Export – Import, s.r.o.


Viac informácií o rebríčku a ocenení najleších malých a stredných firiem nájdete na:

https://www.slovenskediamanty.sk/historia/12-rocnik-2020/
https://www.forbes.sk/toto-su-drzitelia-cien-diamanty-slovenskeho-biznisu-forbes-ocenil-zdrave-podnikanie/

O private equity investorovi Enterprise Investors

Enterprise Investors je jednou z najväčších private equity spoločností v strednej a východnej Európe. Od svojho vzniku v roku 1990 vytvorila spoločnosť deväť fondov s celkovou hodnotou presahujúcou 2,5 mld. eur. Tieto fondy doteraz investovali 1,8 mld. eur do 142 spoločností z rôznych odvetví a ukončili 127 investícií v objeme 3,7 mld. Eur, ktoré vrátili svojim investorom. Na Slovensku pôsobí nepretržite od roku 2001, pričom odvtedy investovala 100 mil. eur do slovenských spoločností. https://www.ei.com.pl/sk/

O magazíne Forbes

Magazín Forbes vychádza od roku 1917, patrí k najcitovanejším svetovým periodikám a je považovaný za najlepší biznisový magazín na svete. Na Slovensku magazín vychádza už od novembra 2010 a prináša témy z oblasti ekonomiky, financií a podnikania s globálnym pohľadom. Predstavuje podnikanie a biznis ako dôležitú súčasť života, prináša inšpiratívne príbehy slovenských aj zahraničných podnikateľov. Pravidelne zostavuje rebríčky úspešných ľudí a spoločností doma a vo svete. Forbes s partnermi realizuje analýzy a prieskumy zamerané na podnikateľské prostredie, monitoruje nové spoločnosti, startupy a mladé talenty, sleduje malé a stredné spoločnosti a prináša profily tých najzaujímavejších a najúspešnejších slovenských podnikateľov. www.forbes.sk

Informačný servis

K téme

Orange Podcast roka 2024 oznamuje nominácie, začína sa hlasovanie verejnosti Rod Stewart už o pár dní na Slovensku: Pre Bratislavu chystám poriadnu rockovú show s prekvapením!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.