Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. novembra 2013 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Radoslav Procházka ponúka ekonomickú diplomaciu

BRATISLAVA 26. novembra – Poslanec Národnej rady SR a kandidát na prezidenta Radoslav Procházka dnes na 98. zasadnutí Hospodárskeho klubu predstavil ako jednu zo svojich programových priorít pre úrad hlavy štátu nový model ekonomickej diplomacie pre Slovensko.
„Vrcholní predstavitelia štátov všade na svete usilujú o propagáciu a podporu domácich podnikov na zahraničných trhoch s cieľom podporiť tvorbu pracovných miest práve v domácom prostredí. Naša vláda naopak domáce peniaze používa na stimuláciu zahraničných akcionárov“, povedal Procházka.
Podľa Procházku bude aktívna ekonomická diplomacia vyžadovať úzku spoluprácu nového prezidenta s ministerstvom zahraničných vecí, ministerstvom hospodárstva a agentúrou SARIO, pričom práve prezident môže zohrať dôležitú úlohu otvárača tých najvýznamnejších dverí. „Ono to nie je vždy pekná a čistučká robota, ale nevidím dôvod, prečo by práve Slováci mali byť pápežskejší ako pápež a potichu sedieť v kúte, keď iní prezidenti, ak sú pri sile a pri zmysloch, používajú svoj úrad aj ako nástroj podpory domáceho priemyslu“, dodal Procházka.
Na Hospodárskom klube vystúpili aj štátny tajomník ministerstva financií Vasil Hudák, veľvyslankyňa Brazílie pani Kleebank a kubánska veľvyslankyňa pani Sánchez Lorenzo. Hospodársky klub bol založený v roku 1993 a medzi jeho hlavné ciele patrí hodnotiť vládnu aj opozičnú hospodársku politiku, pomáhať rozvoju medzinárodných vzťahov a šíriť dobré meno Slovenska v zahraničí.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

fi;bl

K téme

Ocenenie Zlatý Agitos získal tento rok Milan Fiľo dm tím po prvý krát pobežal 345 kilometrovú trať od Tatier k Dunaju

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.