Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. mája 2015 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Projekty pôvodnej tvorby RTVS získali ocenenia v Plzni

BRATISLAVA 4. mája (SITA) – Československý filmový zázrak, animovaná tvorba, hrané celovečerné filmy, ale aj cyklická tvorba. To všetko bolo súčasťou titulov minuloročnej televíznej a filmovej produkcie a 28. ročníka bilančnej prehliadky a súťaže českých a slovenských filmov Finále Plzeň.
V súťažnej sekcii českých a slovenských televíznych formátov, v kategórii necyklická tvorba zaujal odbornú porotu projekt, ktorý RTVS priniesla minulý rok, exkluzívne k výročiu Slovenského národného povstania: Mojepovstanie.sk. Koprodukcia RTVS v spolupráci s tvorivým tímom Jonáša Karáseka a Mariky Beňadik Majorovej si odniesol ocenenie a v čase premiéry mimoriadne zarezonoval aj vo vysielaní RTVS. V kategórii cyklická tvorba slovenských televíznych formátov porota ocenila pôvodný dramatický seriál Tajné životy, ktorý vznikal v interných kapacitách RTVS, pod režisérskou taktovou Jána Sebechlebského.
„Čo nás môže tešiť viac, ako medzinárodné ocenenie pôvodnej televíznej, dramatickej tvorby v situácii, keď jasne patrí k prioritám manažmentu RTVS. To, že ocenenie prichádza zo zahraničia, zo susednej Českej republiky, kde je dramatická tvorba veľmi tradičná a vyspelá, je pre mňa obrovským povzbudením do budúcnosti,“ vyjadril radosť z ocenených formátov generálny riaditeľ RTVS, Václav Mika.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;mt

K téme

Občianske združenie BILLA ľuďom oslavuje päť rokov Banková skupina Intesa Sanpaolo sa pripojila k Net-Zero Banking Aliance

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.