Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. mája 2014 Nezaradené od PRservis.skSITA Diskusia()

Projektový manažment dokáže obmedziť riziká pri výstavbe

BRATISLAVA 23. mája – Projektový manažment komerčných stavebných projektov je pre investorov prvotriednou zárukou hladkého priebehu celej výstavby. Garantuje dodržiavanie dohodnutých nákladov, termínov a predovšetkým stanovenej kvality.

Spoločnosť DELTA pôsobí na česko-slovenskom trhu už 16 rokov. Špecializuje sa na bezpečný priebeh stavebných projektov a organizáciu výberových riadení. Každoročne pripraví stavebné projekty v rozsahu jednej miliardy českých korún v technickom i právnom, bezpečnom prostredí. Vďaka tomu, dokáže investorovi garantovať dohodnuté termíny i náklady.

Erik Štefanovič zo skupiny DELTA prezradil, že v prípade medzinárodného projektového manažmentu je nesmierne dôležité, aby sa jednotlivé riadiace jednotky zosúladili a navzájom spolu komunikovali. Zároveň dodal, že pri vzájomnej komunikácii sa vynárajú rôzne nepredvídateľné nástrahy.

Pri realizácii výstavby nákupného centra Ave Plaza v ukrajinskom Charkove uplatnila skupina DELTA svoje medzinárodné know how v spôsobe riadenia výstavby. „Prevažnú časť realizácie projektu zastrešovala ukrajinská pobočka Delty so sídlom v Kyjeve. Úlohou zástupcov českej Delty bolo priniesť do projektu osvedčené postupy, technické skúsenosti a štandard kvality, ktorý je bežne zaužívaný v Západnej Európe. Úlohou projektového manažéra v Charkove bolo okrem štandardného riadenia a dohľadu nad kvalitou stavebných procesov i vytvorenie „komunikačného mostu“ medzi mentalitou a metodikou stavebných firiem postkomunistického režimu a západoeurópskym štandardom riadenia procesu výstavby,“ dodal Štefanovič k výstavbe takmer najväčšieho nákupného centra na Ukrajine.

V rozhovore na otázku, čo môže investorovi projektový manažment pri výstavbe v skutočnosti priniesť, uviedol Štefanovič niekoľko argumentov. „Skontrolujeme požadovaný projekt v najkratšej možnej dobe od hlavy až po päty. Za 37 rokov stavebnej činnosti v strednej Európe máme dostatok skúseností na to, aby sme odhalili všetky možné slabé stránky. Štandardne robíme analýzu skutočného stavu, vypracujeme prehľadný kontrolný zoznam rizík s konkrétnymi odporúčaniami, aby bolo možné v ďalšom priebehu projektu na základe týchto odporúčaní naplánovať efektívnejšie vynaloženie vlastných finančných prostriedkov k dosiahnutiu požadovaného cieľu.“

„V prípade sprievodnej kontroly preberáme celú agendu pod seba a sme neustále k dispozícii investorovi. Kontrolujeme všetky dôležité zmluvy, podklady, náklady a spoločne hľadáme optimálne riešenia pre daný stavebný projekt. Za najväčšiu výhodu projektového manažmentu môžeme hovoriť o šetrení nákladov vo výške cca 12 %, čo predstavuje čiastku státisícov korún, respektíve desiatok tisícov eur,“ uzavrel Štefanovič.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

ax

K téme

Bratislavská budova Tower 115 prešla zásadnou energetickou modernizáciou. Ročne ušetrí tisícky eur aj 400 ton emisií CO2 Krajšie Vianoce pre ľudí v núdzi: Potravinová zbierka v Tescu priniesla pomoc 190-tisíc eur

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Nezaradené

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.