Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. septembra 2013 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Procházka chce pre Slovensko inteligentný priemysel

BRATISLAVA 27. septembra – Podľa poslanca Národnej rady Radoslava Procházku (Alfa) si Slovensko ako montážna dielňa v budúcnosti už nevystačí a musí čím skôr začať podporovať tzv. inteligentný priemysel s vysokou pridanou hodnotou. Pre agentúru SITA to povedal po skončení dnešnej konferencie o digitálnej ekonomike a obnove ekonomického rastu, ktorá sa uskutočnila na pôde zastúpenia Európskej komisie na Slovensku za účasti predstaviteľov domácich technologických firiem.
„Toto je oblasť, kde vďaka šikovnosti našich ľudí dokážeme držať krok so svetom. A musíme sa orientovať práve týmto smerom, pretože tým okrem iného dáme mladým ľuďom perspektívu a teda dôvod buď tu zostať alebo sa aspoň vrátiť domov po získaní skúseností v zahraničí“, povedal Procházka.
Podľa poslanca by vláda namiesto stimulov vybraným podnikom mala vytvoriť podmienky pre rozvoj digitálnej ekonomiky a to tak, aby platili pre všetkých rovnako. „Okrem toho potrebujeme zásadne zmeniť prístup k vzdelávaniu a výrazne posilniť ekonomickú diplomaciu. Práve v aktívnej podpore našich firiem vonku vidím priestor aj pre budúceho prezidenta republiky“, dodal Procházka.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;mt

K téme

Škoda na Slovensku rástla v roku 2023 dvakrát rýchlejšie ako celý trh s novými autami. S podielom 19,8 % je jasným lídrom na trhu a jednotkou medzi firemnými aj súkromnými zákazníkmi Kozmon, Lechan, Procházka aj Manga. 4 autori a 4 čerstvé novinky

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.