Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
95672_kolaz 676x380.jpg
19. mája 2021 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Príbehy detí dokážu pomáhať

19.5.2021 – Šťastný koniec jedného smutného detského príbehu môže byť začiatkom pomoci pre ďalšie smutné príbehy.

Každé dieťa si zaslúži byť milované, zdravé, chránené a vzdelávané. Osem detských príbehov so šťastným koncom sa teraz vydáva na pomoc iným. Prostredníctvom príbehu, ktorý si máte možnosť za symbolickú sumu kúpiť, spoznáte životný osud konkrétneho dieťatka. My v UNICEFe vďaka Vám následne podáme pomocnú ruku ďalším deťom, ktoré to práve veľmi potrebujú.

Od začiatku pandémie sa počet detí, ktoré sú ohrozené na zdraví a živote, zvýšil o 15 percent. Na svete sú milióny detí, ktoré majú od narodenia ťažký životný osud a COVID 19 zapríčinil, že je ich ešte viac. UNICEF pracuje deň čo deň na tom, aby prepísal ich príbehy. Teraz máte možnosť spoznať cestu ôsmich detí, ktorým sme podali pomocnú ruku. Amira s Monirou trpeli hladom. Každá z iného dôvodu, no obe mali akútnu podvýživu a takmer zomreli. Divine žije v štáte, ktorý je veľmi zasiahnutý klimatickou krízou. Už v detstve vie, čo to znamená nedostatok jedla a dlhé dni bez mamy. Sebastian a Nour museli cestovať stovky kilometrov za zdravím. Zlá dostupnosť lekárskej starostlivosti si však u oboch vyžiadala svoju daň. Hussein stratil pocit bezpečia vlastného domova. Jeho život zošedol. Israel nechodil do školy, nehral sa na ihrisku s inými deťmi. Zabezpečoval hlavný príjem v rodine. Junaidovi sa už dvakrát v živote stratilo pred očami všetko, čo mal rád. Našťastie mu zostalo  objatie rodiny.

Zaujíma vás ako pokračujú životné cesty týchto detí?

Vydajte sa s nami po ich stopách. Zakúpte si jeden alebo viacero príbehov malých hrdinov na webe UNICEFu. Dajte nám vedieť, či sa vám príbeh páčil alebo zdieľajte na sociálnej sieti príbeh, kedy niekto pomohol vám. Či naopak, kedy ste niekomu pomohli vy. A nezabudnite nás označiť.

O UNICEFe

UNICEF pracuje na tých najvzdialenejších miestach sveta, aby pomohol deťom v núdzi. Pôsobí vo viac ako 190 krajinách, pracuje pre každé dieťa, aby vytvoril lepší svet pre všetkých.

www.unicef.sk

Informačný servis

K téme

Ďakujeme, ste skvelí! 12 sestier, ktoré prenasleduje rodinná kliatba

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.