Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
88994_defe 676x106.jpg
17. októbra 2018 PR správyKultúraUmenie od PRservis.skSITA Diskusia()

Predstavenie novej kolekcie značky Puojd

17. októbra 2018 – 20. októbra 2018 o 20:00 v priestoroch bývalých tlačiarní Svornosť na Račianskej ulici 20 v Bratislave sa v rámci prvej oficiálnej Afterparty Fashion LIVE! predstaví formou performance nová kolekcia značky Puojd – Agónia.

O značke Puojd

Puojd je dizajnérska značka, ktorá tento rok oslavuje svoje desiate výročie pôsobenia na slovenskej scéne. Charakterizujú ju najmä autorské potlače od dizajnérky Michaely Bednárovej, ktorá rada reflektuje súčasné Slovensko a snaží sa prinášať pozitívny pohľad na vlastnú krajinu. V portfóliu Puojdu okrem darčekových predmetov so slovenskou tematikou nájdete i odevné kolekcie, ktoré kladú dôraz na textilný dizajn odevu. Nová línia odevov prináša strihové riešenie, ktoré je prispôsobené súčasne viacerým typom postavy. Heslom značky je „no waste“ ideológia a fokus na lokálnu produkciu.
https://www.puojd.sk/

O kolekcii Agónia

Nová kolekcia Agónia upozorňuje na súčasné ekologické a spoločenské problémy, poukazuje na apatiu, ktorá zásadne ovplyvňuje kvalitu našich životov. Kolekcia je venovaná známemu prírodnému materiálu – ľanu, ktorý sa po stáročia pestoval a spracúval aj na Slovensku, ale postupne z našich polí vymizol. Nové vzory boli opäť vyrobené technológiou žakárového tkania podľa autorských návrhov dizajnérky Puojdu, Michaely Bednárovej.
Promo video ku kolekcii Agónia od Living Documentary: https://www.facebook.com/puojd/videos/10156605086737850/

Fashion performance

Performance počas 20 minút ponúkne divákom hudobno vizuálny zážitok, na ktorom sa autorsky podieľa hneď niekoľko mien, ktoré sú špičkou vo svojom odbore. Autorskú, na mieru šitú hudbu k performance pripravil Samo Štefanec z Bulp, chreografiu vytvorila Stanislava Vlčeková, autorom scénografie je Peter Gonda, Brigi Teplánová a Martin Kolcún a nové média boli do Puojd dizajnov integrované v spolupráci s Jánom Šickom.
Fb event: https://www.facebook.com/events/307454836747951/

O Fashion LIVE!

Fashion LIVE! je módne podujatie, ktoré už po šiesty krát prinesie to najlepšie zo slovenskej a zahraničnej módy do Bratislavy. Začína sa 17.10 a končí sa v sobotu, 20.10. Program podujatia je zverejnený na jeho webových stránkach: http://www.bratislavafashion.live/

PROGRAM Afterparty Fashion LIVE!

19,30 otvorenie brán bývalých tlačiarní Svornosť, vchod z Račianskej ulice, číslo 20.
20,00 Fashion performance „Agónia“ by Michaela Bednárová/ Puojd. Music by Samo Štefanec/ Bulp
22,00 Purist DJ set with Fashion LIVE! designers

Entry/ 5€
Lístky sa dajú kúpiť na mieste alebo tu:
https://inviton.sk/event/fashion-live-2018

Kolekciu Agónia z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a za podporu pri tvorbe kolekcie ďakujeme aj programu Viac dizajnu od Nadácie Tatra banky.
Partnerom podujatia sú Lofty s.r.o.

Dizajn a jeho prínos pre spoločnosť

Autorka Michaela Bednárová sa dlhodobo snaží o otváranie otázok lokálnej produkcie. Pre Slovenské múzeum dizajnu usporiadala už dva krát stretnutie pamätníkov známej výrobne ľanových produktov v Kežmarku – Tatraľanu. Zozbierané informácie a artefakty z dávnych čias, keď bola firma na výslní, boli zapísané a zaznamenané kurátorkou Zuzanou Šidlíkovou.

K téme

Šesťsto folkloristov na jednom pódiu a ďalšie jedinečné vystúpenia. Začína sa Východná Trnava bude päť dní centrom divadla pre mladých: Začína sa Teen Theatre Fest

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.