Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. decembra 2012 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Otvorený list zamestnancov UMC predsedovi vlády SR

BRATISLAVA 3. decembra – Otvorený list zamestnancov UMC predsedovi vlády SR

Vážený pán predseda vlády,

Dovoľte nám zamestnancom a Zamestnaneckej Rade pri UMC Slovakia, s.r.o napísať tento list, kde Vám chceme vysvetliť a uviesť na priamu mieru, to čo je skutočnosť a ako sme všetci pobúrení správaním sa a vyjadrovaním vládnych úradníkov na adresu nás, obyčajných ľudí, ktorí chcú len slušne žiť a pracovať. Ako už určite viete, boli sme okolnosťami donútení štrajkovať a hájiť naše právo na prácu pred úradom vlády dňa 28.11.2012.Verili sme, že táto reakcia rozhýbe úradníkov na ministerstvách, ktorým ste osobne prikázali riešiť našu situáciu a ktorí nás ignorujú.

Sme veľmi rozčarovaní urážlivými vyjadreniami predstaviteľov vlády na našu adresu a hlavne sme veľmi sklamaní pánom štátnym tajomníkom Ing. Jozef Burianom. Odmietame označenie nás zamestnancov ako „živé štíty“, či banalizovanie situácie v podniku na „problémy s odbytom“. Ako môže pracovať na ministerstve práce takýto predstaviteľ vlády, ktorý by sa v prvom rade mal postaviť na stranu ľudí a nájsť riešenie pre firmu, v ktorej pracujeme? Podľa jeho vyjadrení v médiách sme sa presvedčili, že pán štátny tajomník vôbec nepochopil, alebo nemôže pochopiť podstatu stretnutia, ktoré sa konalo dňa 5.11.2012 na MPSVaR SR, kedy vedenie spoločnosti v našej prítomnosti žiadalo nájsť riešenie na preklenutie ťažšieho obdobia, keď sme nedostali objednávky v takých objemoch s akými sme rátali, čo je vlastne dôsledok nerovných podmienok, do ktorých nás dostal štát. V týchto dňoch pripravujeme žiadosť na súd a budeme sa brániť voči vyjadreniam pána štátneho tajomníka Ing. Jozefa Buriana osobne. Aby si pán Burian nemyslel, že sme hlúpi ľudia a podľa neho „živý štít“, tak to mu dokážeme na súde.

Zamestnanci UMC /Slovakia/ nie sú ovce, či dementní ľudia a vnímajú súvislosti. Protest a štrajk sme zvolali z vlastného popudu po tom, ako sme na vlastné oči a uši počuli a videli na rokovaniach aroganciu a laxný prístup štátnych úradníkov k našim problémom, ktorých odpovede nás zarazili, keď´ tvrdili, že pre nich je lacnejšie nás poslať na úrad práce ako podať pomocnú ruku a nájsť spoločné riešenie. Minulý rok sme nestíhali vyrábať a tento rok sa zmenilo jediné, naši konkurenti dostali štedré dotácie, čo okamžite premietli do cien a tým sme sa dostali do nerovných podmienok. Nepriniesli nové pracovné miesta a ich technológie sú na takej úrovni ako naše. Ak štátni úradníci tvrdia, že ide o nové investície, tak to je taktiež klamstvo. Žiadame Vás pán premiér osobne sa pozrite na náš problém a pomôžte nám vyriešiť túto situáciu. My sme Vás volili a doteraz Vám veríme. Nie sme hlúpi ľudia, ale vidíme, že niektorí vládni úradníci, ktorými ste sa obklopili, Vám ničia Vašu dobrú reputáciu a tým vlastne ničia aj našu budúcnosť. My zamestnanci sme niekoľkokrát informovali o situácii aj nášho poslanca z regiónu pána. Bc. Dušana Bublavého a ani nemáme istotu, či Vás osobne informoval.

Podľa najaktuálnejších informácií z dnešného dňa t.j. 29.11.2012 riaditeľ Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Novom Meste nad Váhom pán Mgr. Vladimír Sumbál napísal ďalšie klamstvá, ktoré dokonca zverejnil na oficiálnej stránke obvodného úradu v Novom Meste nad Váhom. Zamestnanci a ZR pri UMC Slovakia sú informovaní o skutočnostiach týkajúcich sa čerpania štátnej pomoci v rokoch 2004-2008,pravdivé je, že náš zamestnávateľ preinvestoval na Slovensku 28 mil. EUR a čerpal pomoc len jeden krát a to 7 mil. EUR na novo vytvorené pracovné miesta, čo je 6082 EUR na jedno pracovné miesto. Náš podnik odvedie na daniach a odvodoch ročne 5 mil. EUR a v rokoch 2004-2012 odviedol do verejných inštitúcií 25 mil. EUR. My zamestnanci sme rozhodnutí zvolať petíciu za okamžité odvolanie Mgr. Vladimíra Sumbála , pretože ten situáciu od samého začiatku podcenil a odmieta niesť zodpovednosť za svoje konanie resp. nekonanie. Tieto útoky zo strany verejných činiteľov považujeme za provokatívne a pravdepodobne sú cielené tak, aby zlikvidovali našu spoločnosť.

S pozdravom Zamestnanci UMC Slovakia.

V Novom Meste nad Váhom 30.11.2012

PS: Máme obavu, že sa tento list nedostane priamo do Vašich rúk tak sme sa rozhodli vám ho poslať aj cez médiá.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Stredná odborná škola potravinárska v Nitre: Tradičný recept na moderné vzdelávanie Výhody investovania v Dubaji: Čo potrebujete vedieť, aby ste uspeli?

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.