Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. júla 2014 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Otvorený list premiéra R. Fica šéfredaktorovi denníka HN

BRATISLAVA 11. júla – Vážený pán šéfredaktor, dlhodobo sa usilujem o korektné vzťahy s Vašou redakciou. A to aj napriek tomu, že ste boli v niektorých prípadoch politicky nekorektní alebo ste uverejnili nepravdivé informácie na adresu vlády SR, premiéra alebo politickej strany SMER – sociálna demokracia.
Komentár hlavného komentátora D. Daniša „Ficov pokladník“ (HN, piatok 11. júla 2014) prekročil všetky hranice novinárskej profesionality a slušnosti. Je odsúdeniahodné, ak denník, ktorý sa stavia do polohy mienkotvorného média, uverejní bez akéhokoľvek preverenia, dôkazu alebo aspoň náznaku dôkazu zhluk chorých výmyslov, klamstiev a obvinení poškodzujúcich vládu SR, premiéra a politickú stranu SMER – sociálna demokracia. Na tvrdeniach, úsudkoch a konšpiračných teóriách D. Daniša nie je ani zrnko pravdy.
Vážený pán šéfredaktor, nie je potrebné Vám pripomínať, že dôkazné bremeno je na strane toho, kto niečo tvrdí, a že nesiete objektívnu zodpovednosť za uverejnený text. Dnešný komentár D. Daniša je natoľko absurdný a do takej miery sa vymkol zo slovenského „mediálneho štandardu“ – obviňovať bez dôkazov, že Vás musím požiadať o uverejnenie ospravedlnenia. Je mi ľúto, že denník Hospodárske noviny sa touto úmyselnou zlomyseľnosťou zaradil do šíku médií, ktoré sú rozhodnuté viesť s vládou SR otvorenú politickú vojnu a nahrádzať prácu opozície.

Robert Fico

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

fi;nr

K téme

Krik nič nerieši, ale rozhovor áno Európska komisia spúšťa inovatívnu 3D platformu, ktorá ponúka mladým možnosť vyjadriť svoj názor

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.