Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. júna 2015 PR správyŠport od PRservis.skSITA Diskusia()

Otvorenie I. európskych hier v Baku bude už tento piatok

BRATISLAVA 10. júna – Prvých Európskych hier, ktoré sa plánujú organizovať každé štyri roky, sa zúčastní aj 170 slovenských reprezentantov. Slovenskú vlajku na slávnostnom otvorení v piatok 12. júna 2015 v hlavnom meste Azerbajdžanu ponesie úspešný triatlonista Richard Varga.

Národný Olympijský štadión v azerbajdžanskej metropole privíta na slávnostnom otvorení športovcov z 50 európskych štátov na hrách s oficiálnym názvom Baku 2015. Ide o úplne nový formát v rámci športových podujatí na európskom kontinente. Európske hry vznikli z iniciatívy Európskeho olympijského výboru a budú sa konať s podporou Riadiaceho výboru Európskych olympijských hier Baku 2015 – tzv. BEGOC. Predsedom BEGOC je Azad Rahimov, minister športu a mládeže Azerbajdžanu. Výkonným riaditeľom je Simon Clegg, významná osobnosť britského športu.

Baku získalo právo usporiadať tieto hry na základe rozhodnutia prijatého na 41. zasadnutí Európskeho olympijského výboru 8. decembra 2012 v Ríme. Jeho prezident Patrick Hickey na ňom prezentoval projekt, ktorý sa zrodil o tri roky skôr, ale v olympijských kruhoch rezonoval už dlhý čas. Európske hry sa budú konať každé štyri roky, ďalšie budú v roku 2019.

Zápolenia vo všetkých 20 športových disciplínach, vrátane nových športov ako napríklad basketbal 3×3, plážový futbal, Karate alebo Sambo, sa budú odohrávať na pobreží Kaspického mora, priamo v Baku a jeho blízkom okolí. Celkom bude v Baku viac ako 6000 športovcov. Hry sa skončia záverečným podujatím v nedeľu, 28. júna.

Azerbajdžan tieto hry pripravil rýchlo a kvalitne. Za 2,5 roka sa v krajine postavili a pripravili športoviská a infraštruktúra, ktorých výstavba bežne trvá aj sedem rokov. Práve táto skutočnosť bola veľmi vyzdvihnutá najvyššími predstaviteľmi Medzinárodného a Európskeho olympijského výboru.

Počet stálych športovísk a hál sa vyšplhal na 12. Päť z nich sú úplne nové budovy, medzi ktoré patrí Národná gymnastická aréna, Bicyklový park BMX, Plavecké centrum, Strelecké centrum a Olympijský štadión. Okrem nich bude šesť dočasných športovísk – Aréna vodného póla, Volejbalová aréna, Basketbalová aréna, Park pre horské bicykle, Triatlon a závodisko pre cestnú cyklistiku. Športovci budú ubytovaní v športovom mestečku, ktoré sa nachádza v okrsku Nizami hlavného mesta Baku.

Všetky detaily o Európskych hrách v Baku, ako aj lístky na súťaže a zápasy, nájdete na oficiálnej internetovej stránke http://www.baku2015.com.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

dm podporila sumou vyše 6-tisíc eur ekologický projekt Mojich sedem stromov v Starom Meste Zahlasujte za ďalší ekologický projekt s podporou dm, tentoraz v Starom Meste

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Šport

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.