Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. apríla 2012 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

Originálna Výstava OKO mieri do Košíc

KOŠICE/BRATISLAVA 12. apríla – Výstava OKO odhalí tajomný očný mikrosvet interaktívnym a zábavným spôsobom. Jej organizátor, Očná klinika NeoVízia, návštevníkom netradičným spôsobom priblíži ľudské oko, očné operácie v minulosti a dnes.

Po úspešnej premiére v bratislavskej EUROVEA, v trnavskom a nitrianskom ZOC MAX zažijú interaktívnu výstavu aj návštevníci Galéria KOŠICE.
Od 17. apríla do 4. mája 2012 môžu vojsť do nadrozmerného 3D modelu ľudského oka a pozorovať, ako to v jeho útrobách funguje. V historickej očnej ambulancii odhalia šokujúce metódy, ktorými liečili očné ochorenia v starovekom Egypte, v stredoveku či 19. storočí. Pomocou dotykového simulátora na vlastné oči zažijú, ako vidí človek s dioptriami -25, degeneráciou sietnice či zeleným

NADROZMERNÝ 3D MODEL OKA
Unikátne umelecké dielo vytvorila známa slovenská výtvarníčka a sochárka Veronika Gabčová Lučeničová. Návštevníci budú môcť vojsť do vnútra 3D oka a pozorovať, ako to v jeho útrobách funguje. Hravou formou si môžu vyskúšať implantáciu umelej vnútroočnej šošovky ako pri operácii sivého zákalu. Premenia sa na ´mikrochirurga ´ a vykonajú simulovanú laserovú operáciu pomocou najmodernejšieho femtosekundového lasera.

AMBULANCIA OČNÉHO LEKÁRA Z 18./ 19. STOROČIA
Trpieť očnými ochoreniami v staroveku, stredoveku či 18. storočí nebola žiadna slasť. Pacienta liečili šamanizmom, krokodílím trusom, jašteričou krvou a detskou stolicou. Úspešnosť operácie predstavovala zhruba 10% prípadov. Ak pacient neoslepol na následky nevhodnej operačnej metódy, mohol sa tešiť na následné infekcie z nečistých chirurgických nástrojov. V historickej očnej ambulancii nájdu návštevníci originálne lekárske prístroje z prelomu 18. a 19.storočia. … vitajte v šokujúcom svete očnej medicíny pred 20. storočím…

INTERAKTÍVNE OČNÉ HRY
Na dotykovom simulátore návštevníci na vlastné oči uvidia svet tak, ako ho vníma človek s dioptriami -25, degeneráciou sietnice či zeleným zákalom. Zábavné očné klamy, testy farebného či 3D videnia odhalia, ako je na tom ich zrak.

REALITA ALEBO SCI-FI?
Návštevníci spoznajú prevratné technológie, vďaka ktorým sú dnes očné operácie bezpečné, šetrné, rýchle a bezbolestné.

BOHATÝ SPRIEVODNÝ PROGRAM
4. máj 2012 (11.00 – 14.00 / 16.00 – 19.00) Bezplatné očné vyšetrenia a konzultácie – odborníci Očnej kliniky NeoVízia Bratislava a spoločnosti Alconvo vybrané dni návštevníkom bezplatne vyšetria zrak.
4. máj 2012 (18.00) Rýchlo kurz čítania z očí – prednáška z oblasti neverbálnej komunikácie o tom, čo naše oči prezrádzajú o charaktere človeka ako z nich vyčítať záujem partnera.

Výstavu OKO v Galéria Košice si môžete pozrieť od utorka 17. apríla do piatku 4. mája 2012 v nákupnom centre Galéria KOŠICE.
Viac info na: http://www.vystavaoko.sk a http://www.galeriakosice.sk.

ORGANIZÁTOR VÝSTAVY

Očná klinika NeoVízia poskytuje komplexnú očnú a chirurgickú starostlivosť:
Laserové operácie dioptrií s doživotnou zárukou
1. femtosekundový laser VisuMax na Slovensku / bezbolestná operácia aj hojenie / maximálna bezpečnosť / dokonalý zrak už 24 hodín po operácii
Vnútroočné operácie dioptrických chýb
Odstránenie akéhokoľvek počtu dioptrií / implantácia najkvalitnejších šošoviek
Operácie sivého zákalu
ambulantný priebeh operácie / žltá šošovka AcrySof® Natural so žltým filtrom chrániacim sietnicu BEZ DOPLATKU / možnosť odstránenia dioptrickej chyby a astigmatizmu pomocou šošovky Acrysof® IQ Toric® / videnie s multifokálnou šošovkou Acrysof® IQ Restor®, ktoránavyše umožňuje videnie na blízko, na strednúvzdialenosť i na diaľku bez okuliarov
PRELEX – dokonalé videnie aj po 50.tke
implantácianajmodernejšíchmultifokálnychšošoviekAcrySof® IQ Restor®/ metóda vhodná prepacientov po štyridsiatke, ktoríchcú mať fuknčnévidenie do blízka, na strednúvzdialenosť aj do diaľky (čítanie, počítač, šoférovanie)
Liečba sietnice a sklovca
Operácie keratokónu a škúlenia
http://www.neovizia.sk

SPOLUORGANIZÁTOR

DELTA Production, s.r.o. poskytuje komplexné marketingovo – reklamné full-servisové služby. Zabezpečuje marketingové aktivity, organizáciu eventov a výstav pre nákupné centrá. V roku 2012 agentúra pripravuje už 3. ročník úspešného vlastného projektu po slovenských a českých shopping centrách „Preteky lezúňov 2012“ („Závody batolat 2012“).
http://www.deltaproduction.sk

HLAVNÝ PARTNER

Spoločnosť Alcon, člen skupiny Novartis, je popredným svetovým špecialistom v oblasti starostlivosti o zrak a predchádzaní slepoty so 65-ročnou tradíciou. Venuje sa výskumu a vývoju technológií v oblasti liečby sivého zákalu, zeleného zákalu, vekom podmienenej degenerácie makuly, refrakčných chýb oka, očných alergií, infekcií a zápalov. Spoločnosť Alcon je výrobcom najmodernejšíchvnútroočnýchšošoviekAcrySof®, ktoréumožňujúkorekciuširokej škály očnýchchýb:
Acrysof® IQ Restor® – vyvinutá na korekciu sivého zákalu + zlepšuje videnie na blízko, strednúvzdialenosť a na diaľku
Acrysof® IQ Toric® – vyvinutá na korekciu sivého zákalu, astigmatizmu + perfektnévidenie na diaľku
Acrysof® IQ Restor® Toric – vyvinutá na korekciu sivého zákalu, astigmatizmu + videnie na blízko, strednúvzdialenosť i na diaľku
http://www.alcon.com/cz

PARTNER

CarlZeiss je lídromvosvete medicínských, optických, optoelektronických technológií so 166- ročnou tradíciou. Od roku 1870 je Carl Zeiss jednotkou vovýrobe diagnostických a operačnýchmikroskopov a diagnostických technológií. Zeiss dal sveturefraktometer, zdokonalil štrbinovú lampu a prvý bezkontaktný IOL Master. Prinášanajmodernejšie diagnostické technológie v perimetrii a diagnostikeglaukómovýchzmien. ZEISS je tiežvýrobcom kvalitních vnútroočnýchmonofokálnych, multifokálnych a torických šošoviek.
Carl Zeiss je lídrom v oblasti laserových technológiíexcimerovýchlaserov radu MEL a femtolaserovVisuMax.
http://www.zeiss.cz

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

yv

K téme

Peteraj, Kovár, či Ďurianová krstili luxusnú knihu Škoda Auto Slovensko uspela s projektom Najkrajšie zvuky Slovenska v celosvetovej súťaži, bodovala s ním aj v rámci automobilky

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.