Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. októbra 2015 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Operácia Popoluška

Redaktorka ženského časopisu Macie Grahamová vždy napíše svoj príbeh. Tentoraz si brúsi zuby na istú verejne známu osobnosť, príťažlivého, ale konzervatívne zmýšľajúceho Rossa Mannona. Keď Mannon skritizuje v rozhlasovom vysielaní jeden z Maciných odvážnych článkov, tá neváha a kuje pomstu neznesiteľnému Texasanovi.

Ross hľadá gazdinú a zároveň vzor pre svoju dospievajúcu dcéru. Macie presne vie, čo potrebuje. A tak sa v Rossovom živote objaví dokonalá žena a on si konečne vydýchne. Nepočíta však s tým, že ho nádherná zamestnankyňa v červených lodičkách tak zaujme.
„Operácia Popoluška“ mala jasný cieľ, ibaže Ross je v súkromí rovnako dokonalý ako na verejnosti. Macie však napokon predsa len odhalí isté tajomstvo, ktoré by mu mohlo zničiť povesť.
Čo si vyberie? Bude riskovať stratu zamestnania, alebo rozprávkový koniec, o ktorom pôvodne ani netušila, že ho chce?
Autorka Hope Tarrová získala magisterský titul zo psychológie a doktorát z pedagogiky, ale potom zistila nepríjemnú skutočnosť – že ju nebaví analyzovať ľudí ani učiť ich. Chcela však o nich písať.

Začítajte sa do novinky Operácia Popoluška:
Kde bolo, tam bolo, v jednej ďalekej krajine, v džungli z ocele a betónu známej ako Manhattan…
Úvod
East Village, Manhattan
október
„Nechaj si suspenzor na sebe, už idem.“
Macie Grahamová vyšla zo sprchy. Bzučiak pri dverách bytu neprestával drnčať. Dokelu, to bola bleskovka. Už dva roky si objednávala jedlo v All Thai’d Up. Najskôr preto, lebo sa jej páčil ten nabrúsený názov firmy, a neskôr preto, lebo v Panang Curry jej menili prílohu k jedlu, ktorú si zvyčajne objednávala, za lepkavú ryžu častejšie, ako v tom pajzli s donáškou St. Mark’s. A navyše, táto reštaurácia je iba niekoľko blokov od jej bytu. Ale tentoraz to poslíček na bicykli stihol ani nie za pätnásť minút. Ten chlapík je hotový Lance Armstrong. Úchvatné.
Bzučiak pri dverách sa opäť prenikavo rozdrnčal. Začínalo to byť otravné. Macie schmatla z vešiaka župan a zakričala z kúpeľne plnej pary: „Upokoj sa, povedala som, že už idem.“ Je hlúpe, že sa rozpráva so stenami svojho bytu, ale v porovnaní so všetkými sprostosťami, ktoré narobila za uplynulých šesť týždňov, jej rozhovor so sebou nepripadal až taký hrozný.
Mokré vlasy si zabalila do uteráka a rútila sa prázdnou obývačkou, v ktorej ležal iba nafukovací matrac, jediný kufor a misky na jedlo pre kocúra Stevieho. Všetko ostatné bolo v sklade – v neistote, tak ako zvyšok jej života.
Keď došla k dverám bytu, ktorý jej bude patriť už iba dozajtra, stlačila gombík domáceho telefónu. „Prepáčte, bola som v…“
„MJ… Macie, či ako si to, doparoma, teraz hovoríš, viem, že si tam. Pusti ma dnu – ihneď!“ Na pozadí praskotu sa ozýval Rossov prísny nahnevaný hlas.
Doriti, doriti, doriti…
Macie uskočila a oprela sa vlhkým chrbtom o bezpečnostnú poistku na dverách, zmietaná medzi šokom, eufóriou a strachom. Ross. Čo tu robí? Ako ju našiel? A ako ho teraz presvedčí, aby odišiel?
„Macie, je zbytočné, aby si niečo predstierala. Rozprával som sa s Francescou. Všetko mi povedala.“
Pri zmienke o Rossovej exmanželke akoby sa Macie otvorili všetky póry na tele a zmáčali jej froté župan. Nasilu prehltla, ako keď prvák na univerzite hltá bublinky piva na pivnom večierku.
Takže takto vyzerá záchvat paniky. Vždy som to chcela vedieť. Možno o tom jedného dňa napíšem. Raz – ak prežijem toto.
Zatvorila oči a sústredila sa na dýchanie. Naozaj sa z redaktorky On Top Magazine, jedného z najvychytenejších a najmódnejších ženských časopisov od čias časopisu Jane, stala v priebehu krátkych šiestich týždňov týmto prenasledovaným štvancom?
„Macie, ja viem, že si tam.“
Rossov nahnevaný a vyčerpaný hlas ju vrátil do šialenstva prítomnej chvíle. Je načase, aby si uvedomila, že je už veľké dievča a musí sa tejto nepríjemnosti postaviť tvárou. Ostávalo jej iba dúfať, že pritom nezačuje policajné sirény ani nepríde o život.
„Pusť ma dnu a vypočuj ma. Dlhuješ mi to.“
Macie naprázdno prehltla, otvorila oči a odlepila sa od dverí. Mal pravdu. Dlhuje mu to. A ešte oveľa viac.
Vystrela ruku a trasúcimi sa prstami vyťukala bezpečnostný kód na domácom telefóne.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

sq

K téme

Trápi vás bedrový kĺb? Nečakajte na koniec pandémie a dajte sa vyšetriť čo najskôr Ste v správnych číslach? Na Svetový deň srdca sa policajti zamerajú na rýchlosť, tlak a cholesterol

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.