Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nezabudni.jpg
Foto: Bux.sk
19. júna 2024 PR správyKultúraKnihy od PRservis.skSITA Diskusia()

Ona ho odmietla, on na ňu nedokáže zabudnúť. Romanca Nezabudni na mňa

19.6.2024 – Nezabudni na mňa je absolútna oddychovka pre všetky dámy, ktoré chcú zrelaxovať. Rýchlo vhupnete do deja, obľúbite si energiu a prístup Amy, postavy sú autentické a myslím, že mnohé čitateľky poteší aj fakt, že pomerne veľkú časť knihy sa rieši príprava a organizácia svadby.

Ama Torresová miluje svoju prácu. Ako plánovačka svadieb vedie vlastnú malú firmu a snaží sa preraziť v biznise, v ktorom sa cíti ako ryba vo vode. Paradoxne, manželstvo nie je nič pre ňu. Len ten jeden perfektný, dokonalý deň, ktorý nemôže nič pokaziť. Alebo predsa?

Keď si Amu najmú, aby naplánovala celebritnú svadbu roka, môže ísť presne o tú príležitosť, ktorá jej pomôže dostať sa na výslnie. Má to však háčik. Musí spolupracovať so svojím ex.

Elliot z duše neznáša kvety. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby neviedol rodinné kvetinárstvo. Isté ponuky sa však neodmietajú, ani keď to znamená pracovať so ženou, ktorá mu kedysi zlomila srdce. Už sú to roky, ale stará iskra nevyhasla. Situácii nepomáha ani to, že sa ich svadobný pár rozhodne dať dokopy a svadobné prípravy dokumentuje filmový štáb. Ama a Elliot môžu prísť o viac než len o dobré meno a živobytie. Mohli by opäť prepadnúť citom a vstúpiť do tej istej rieky. A to ani jeden z nich nechce.

„Ama v knihe svoje sny vždy zosúladila s miestom, kde žila. Netúžila žiť ako veľkomestské dievča, napokon sa vrátila domov a zamilovala sa. Vedela, že môže dosiahnuť všetko, po čom túži, o dve ulice na východ od miesta, kde vyrastala. Prirodzene, že som jej podhodila drsného a robustného majstra, ktorý vlastní kvetinárstvo. Mám sa azda za to cítiť vinná?“ usmieva sa Julie Soto.

Túto knihu vrelo odporúča aj iná slávna autorka súčasných romancí Ali Hazelwood, od ktorej vyšla Analýza lásky, či Hypotéza lásky. A nečudo, štýl a podanie príbehu Nezabudni na mňa ju v mnohom pripomína.
„V prvom rade by som sa asi mala poďakovať Ali Hazelwoodovej,“ odkazuje Julie. „Malo by to zahŕňať zmluva, ktorú som s ňou podpísala. Takže ďakujem ti, Alison, že si ma presvedčila, aby som tento (úplne iný) príbeh vydala aj knižne, kým sme si, napriek tomu, že sme dospelé, prezerali tovar v hračkárstve. Bez tvojho povzbudzovania, usmerňovania a podpory by títo ľudia nemohli nikdy získať pirátsku kópiu mojej knihy.“

Vypočujte si úryvok.
Číta Lucia Vráblicová:

JULIE SOTO je spisovateľka, dramatička a herečka pôvodom zo Sacramenta v štáte Kalifornia. V roku 2017 jej muzikál Generation Me (Generácia ja) vyhral na Newyorskom festivale muzikálov ceny Najlepší muzikál a Najlepší scenár. Je vášnivá fanúšička muzikálov a autorka mnohých pikantných fanúšikovských príbehov. V súčasnosti žije vo Fort Bragg, v štáte Kalifornia, so svojím psom Charliem. Kým čítate tieto riadky, pravdepodobne popíja kávu.

Milan Buno, knižný publicista

Informačný servis

K téme

Emóciami nabitý príbeh od Taylor Jenkins Reid. Pravé lásky Teroristický útok na letisku, top modelka a znetvorená tvár

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Knihy

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.