Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. apríla 2016 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Nové Metro 2035 je tu!

Tretia svetová vojna vymazala ľudstvo z tváre Zeme. Planéta osirela. Smrť a zabíjanie ju takmer úplne vyčistili. Z veľkomiest zostal len prach a popol. Železnice hrdzavejú. Cesty sa rozpadávajú. Družice sa osamelo potácajú na obežnej dráhe. Rádio na všetkých vysielacích frekvenciách mlčí…

Postapokalyptický triler Metro 2035 je voľné pokračovaním bestsellerov Metro 2033 a Metro 2034, v ktorom sa zavŕšia osudy hrdinov tejto kultovej trilógie.
Jej autor, uznávaný ruský spisovateľ, rozhlasový a televízny moderátor, novinár a bývalý vojnový korešpondent v Izraeli a Abcházsku Dmitry Glukhovsky navštívi Bratislavu.
Priletí už 9.mája a na druhý deň, v utorok 10.mája bude mať besedu spojenú s autogramiádou v kníhkupectve Martinus na Obchodnej ulici v Bratislave.

Má vôbec zmysel len prežívať,
ak neexistuje žiadna nádej?

Píše sa rok 2035. Minulosť bola svetlá a budúcnosť je temná. Jadrová vojna zničila civilizáciu na Zemi v podobe, ako ju poznáme dnes. Prežilo iba niekoľko desiatok tisíc ľudí, ktorí sa utiahli do moskovského metra, aby sa zachránili pred rádioaktívnym žiarením na povrchu. Odveké nepriateľstvo dvoch hlavných ideológií privedie metro na pokraj občianskej vojny a ľudstvu hrozí zánik.
Sú ale obyvatelia metra naozaj jediní, kto prežil?

Vypočujte si AUDIO úryvok z knihy Metro 2035.
Číta herec Vlado Kobielsky:

https://soundcloud.com/buxsk

Mladý záchranca metra Arťom sa nemôže zmieriť s faktom, že nikde inde na svete už nežijú ľudia. Pokračuje vo výpravách na povrch a pokúša sa zachytiť signál z akéhokoľvek kúta zemegule. Pomaly stráca nádej, keď do jeho neúspešného hľadania zasiahne náhoda. Od starého spisovateľa Homéra sa dozvie o cudzincoch, ktorí vraj z povrchu prišli do metra. Arťomovi viac netreba a vydáva sa na cestu naprieč metrom, aby zistil, či sú správy o prišelcoch zvonku pravdivé. Počas putovania odhalí sprisahanie, ktoré otrasie základmi jeho presvedčenia, a zistí, že aj svet metra má svoje sivé eminencie manipulujúce životmi bežných ľudí.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Spojená škola v Šali: Krok do budúcnosti s moderným vzdelaním a širokou škálou odborov Novinky dm značiek Balea a dmBio zabodovali v 13. ročníku programu Voľba spotrebiteľov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.