Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. januára 2016 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Nevypínajte dieťaťu rozum!

Chcete vychovať svoje dieťa správne, aby bolo šikovné, samostatné a schopné? nevypínajte mu rozum a nezapínajte vzdor, hnev a protesty.
Aj takto by sa dala zhrnúť knižka českej odborníčky Lidmily Pekařovej S.O.S., ktorá je plná skutočných príbehov zo života partnerov, rodičov a detí. Samozrejme, nechýbajú konkrétne riešenia problémov.

Rodičovstvo, výchova detí, partnerské vzťahy, spolužitie generácii…

Chceme to zvládať čo najlepšie, bez stresu a zbytočných konfliktov, nikto však nie je dokonalý. Často sa učíme na vlastných chybách, neraz sme práve my vzorovým „študijným materiálom“ pre okolie!

Populárna česká odborníčka v oblasti klinickej psychológie sústredila vo svojej knihe S.O.S. množstvo príbehov či situácií, ktoré potrebovali vhodné riešenie. Také sa nájde skoro vždy, len vo veľmi zanedbaných prípadoch sa už okrem pokusu zabrániť pohrome nedá urobiť nič.

Knihu rozdelila prehľadne na niekoľko častí:
Batoľatá a predškoláci
Detská hystéria, zlosť a roztržitosť
Problémy so školou
Tínedžeri a dospievajúci
Študenti a dospelé deti v rodine
Partnerské vzťahy s deťmi i bez nich
Rodičia a prarodičia, generačné nezhody

Každý problém je rozobratý na konkrétnej otázke rodiča – otázky sú od poslucháčov jej prednášok, aj od klientov, ktorí už výchovu svojho dieťaťa riešili. Vznikla tak kniha, ktorá je súborom praktických rád a návodov ako na to, keď to vo výchove nefunguje. Kniha S.O.S. je takým diaľkovým riešením jednotlivých problémov matiek, otcov i partnerov.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Na zázraky jednoducho majú nos! Nový prístroj umožní vyšetriť deti formou hry. Pútavé obrázky odbúrajú strach z vyšetrenia očí u malých detí

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.