Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. apríla 2015 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

(Ne)obyčajné príbehy Fera Liptáka v Galérii SPP

BRATISLAVA 1. apríla – Od štvrtka 9. apríla si môžete v Galérii SPP pozrieť najnovšiu tvorbu Fera Liptáka. Výstava s názvom (Ne)obyčajné príbehy potrvá do 29. mája 2015.

Divadelný a filmový scénograf, výtvarník aj ilustrátor v jednej osobe – Fero Lipták. Autor okatého človiečika, ktorý sa ocitá v rôznych situáciách, no predovšetkým vo svete plnom nápadov, vtipu, ľudských trápení aj radostí.

Výstava (Ne)obyčajné príbehy vás prevedie od stretnutia s Veľkou rodinou cez napínavé Čakanie na grant a neuveriteľné príbehy pasažierov vo vlaku, až po rozhovor s úplne obyčajným Severákom. Aspoň na chvíľu sa ocitnete v strede diania, uprostred, na prvý pohľad všedných príbehov, ktoré sa vďaka osobitému vnímaniu autora stávajú neobyčajnými. Autor nič nediktuje, scenár jednotlivých diel necháva na divákovi. Zároveň mu však cez názvy obrazov napovedá. Veľakrát ide o slovné hračky, ktoré súvisia s obsahom diela.

„Fero Lipták sa na nič nehrá. Nesnaží sa šokovať či pútať pozornosť. Jednoducho tvorí a dáva svoje nápady na plátno, drevo, oblečenie, nábytok… V tom najlepšom slova zmysle je úplne normálny človek, ktorý poctivú a úprimnú človečinu vkladá aj do svojich diel. A vkladá ju naozaj originálne. Aj preto jeho tvorba vytvára akúsi oázu, kde môžeme nájsť potešenie a niekedy aj dobrú radu – pozerať sa na svet s trochou ľahkosti a menej vážnosti,“ dodala kurátorka výstavy Melita Gwerková ml.

Vernisáž výstavy sa uskutoční vo štvrtok 9. apríla o 18 h v Galérii SPP na ulici Mlynské nivy 44/c v Bratislave.

O autorovi:
Fero Lipták vyštudoval Strednú umelecko-priemyselnú školu v Košiciach, odbor grafika a Vysokú školu múzických umení v Bratislave, odbor divadelná scénografia. Od roku 1986 spolupracoval takmer so všetkými slovenskými divadlami a stal sa uznávaný a oceňovaný nielen doma ale aj v Českej republike i v Poľsku. Od roku 1991 sa intenzívne venoval filmu. S režisérom Martinom Šulíkom spolupracoval na profilových slovenských filmoch deväťdesiatych rokov. V roku 1990 založil nezávislú divadelnú spoločnosť TEATRO TATRO. Fero Lipták sa rovnako venuje maľbe, ilustráciám a tvorbe plagátov.

Galéria SPP bola otvorená na začiatku nového milénia a za uplynulú dekádu sa v nej uskutočnilo viac ako 100 výstav popredných domácich a zahraničných umelcov vo výtvarnom umení, sochárstve, skle, keramike, či textile. Medzi najúspešnejšie výstavy patrila výstava Andyho Warhola, Rudolfa Filu, či Jozefa Jankoviča. Galéria SPP sídli na ulici Mlynské nivy 44/c a je otvorená denne od pondelka do piatku od 11.00 do 18.00 h. Vstup je voľný.

Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) je najvýznamnejším dodávateľom plynu na Slovensku, ktorý priamo nadväzuje na takmer 160-ročnú tradíciu slovenského plynárenstva a od roku 2012 úspešne pôsobí aj na trhu dodávky elektriny. Vďaka tomu je najväčším dodávateľom energií na slovenskom trhu. SPP zabezpečuje spoľahlivé, bezpečné a konkurencieschopné dodávky elektriny a plynu a s nimi spojené služby tak na Slovensku, ako aj na medzinárodných trhoch. Od roku 2014 je vlastníkom 100 % akcií spoločnosti Slovenská republika, ktorá svoje akcionárske práva vykonáva prostredníctvom Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Ružomberská celulózka si pripomína v tomto roku už 40. výročie svojho vzniku Démonológovia vybudovali svoje impérium. Je tu Hierarchia tmy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.