Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. septembra 2014 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

Nemocnica v Topoľčanoch využíva systém pre endoskopické pracoviská

BRATISLAVA 3. septembra – Azda v žiadnej oblasti nie je dôležitejší technologický vývoj ako v zdravotníctve. Skvalitňovanie služieb pre pacientov a zefektívňovanie výkonu práce odborníkov sa stalo jedným zo základných atribútov pri vývoji nových technológií. Spoločnosť CompuGroup Medical je na Slovensku vďaka systému CGM ENDORAAD priekopníkom v oblasti obrazových záznamov, práci s obrazovými záznamami a ich následnej archivácií.

Informačný systém CGM ENDORAAD je software určený pre záznam obrazov a videí predovšetkým z endoskopických a ultrazvukových prístrojov. Ako jediný na našom trhu umožňuje urobiť záznam obrazovej dokumentácie a videosekvencií, distribuovať ich na dátové úložisko a prehľadne zobrazovať všetky dáta pomocou jednoduchého a prehľadného grafického rozhrania. Systém ukladá kompletné záznamy z vyšetrení vykonaných na endoskopických a operačných vežiach do dlhodobého archívu, a súčasne s obrazovou dokumentáciou urobenou na rádiodiagnostických modalitách, tak vytvára komplexný systém, v ktorom sú oprávneným používateľom dostupné všetky grafické a textové informácie pomocou webového prehliadača. Tento jedinečný systém poskytuje lekárom moderné diagnostické nástroje, ktoré pripravujú kvalitné podklady pre liečbu pacienta a sú k dispozícii zdravotníckym pracovníkom či už v rámci nemocničného zariadenia alebo odborných kruhov. Systém zaručuje najvyššie zabezpečenie snímaných a spracovávaných lekárskych dát. Otvára sa tu tak celkom nový prístup k práci so záznamami pacientov, ich rýchlym a efektívnym využitím aj v oblasti diagnostiky a chirurgie.

Toto výnimočné komplexné riešenie v súčasnosti funguje v Nemocnici s poliklinikou v Topoľčanoch a je zatiaľ prvým zdravotníckym zariadením na Slovensku, ktoré takýmto spôsobom využíva služby poskytujúce systém CGM ENDORAAD.

„Vysoko oceňujem efektívnosť systému a možnosti, ktoré nám jeho zavedenie do pracovného procesu prinieslo. Na operačnej sále máme na monitore k dispozícií obrazové záznamy a videá pacienta zo všetkých predošlých vyšetrení. Navyše, priamo na mieste môžeme nahrávať obrazové záznamy. Spätne si tak môžeme pozrieť priebeh operácií, mať ich uložené v archíve a ďalej s nimi pracovať, či už v rámci vzdelávania alebo prezentácie na odborných fórach,“ povedal MUDr. Emil Duleba, primár Chirurgického oddelenia i gastroenterologickej ambulancie Nemocnice s poliklinikou v Topoľčanoch

Systém nielen výrazne uľahčuje každodennú prácu na diagnostických i operačných endoskopických pracoviskách, ale zároveň je dôležitým základom pre fungovanie moderných diagnostických zariadení. Slovenské zdravotníctvo tu opäť urobilo jeden významný krok vpred v starostlivosti o zdravie svojich pacientov.

O skupine CompuGroup Medical AG
CompuGroup Medical je jednou z popredných svetových spoločností zameraných na eHealth. Jej softvérové produkty sú navrhnuté tak, aby podporovali všetky odborné a organizačné činnosti v lekárskych ordináciách, lekárňach, laboratóriách a nemocniciach. Informačné služby pre všetky subjekty zapojené do procesu poskytovania zdravotnej starostlivosti a výmeny elektronických zdravotných záznamov prispievajú k bezpečnejšej a efektívnejšej starostlivosti o pacientov.

Služby CompuGroup Medical sú založené na unikátnej zákazníckej sieti viac než 400 000 lekárov, zubných lekárov, nemocníc, lekární a ďalších poskytovateľov služieb. So zastúpením v 19 krajinách a so zákazníkmi v 43 krajinách po celom svete je CompuGroup Medical spoločnosťou s jedným z najvyšším pokrytím medzi poskytovateľmi služieb elektronického zdravotníctva. Približne 4 000 vysoko kvalifikovaných zamestnancov podporuje inovatívne riešenia pre stále rastúce požiadavky zákazníkov na systém zdravotnej starostlivosti.

O spoločnosti CompuGroup Medical Slovensko
Spoločnosť CompuGroup Medical Slovensko bola založená v roku 2011 fúziou softvérových firiem pôsobiacich na slovenskom trhu od roku 1993, ktorých vlastníkom bola materská spoločnosť CompuGroup Medical. Víziou spoločnosti je plne elektronizované zdravotníctvo. Spoločnosť poskytuje softvérové ??riešenia pre ambulancie, nemocnice a laboratóriá. Spoločnosť má pobočky v Bratislave a vo Zvolene.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Covid na Kysuciach zanechal stovky obetí. V Čadci na ich počesť vysadili tri pamätné lipy Centrum inovatívneho zdravotníctva prepojí zdravotných poskytovateľov a IT dodávateľov, Health Care treba zmodernizovať

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.