Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. marca 2016 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Nastal čas, aby konečne prehovorila

Neprehovorila už niekoľko mesiacov. Megan jednoducho nerozpráva. Odháňa od seba ľudí, aj tých, na ktorých jej záleží. V hlave má uväznené niečo, čo nemôže, či skôr nesmie prezradiť…

Megan je hlavnou hrdinkou novinky Nevypovedané od Abbie Rushtonovej. Je to romantický príbeh s kriminálnymi prvkami, ktorý má rýchly spád a výbornú zápletku. Tá čitateľa udrží v napätí do samého konca. Autorka sa v príbehu citlivo dotýka aj témy sexuality.

Ale späť k Megan.
Keď do školy nastúpi nová spolužiačka Jasmine, všeličo sa zmení. Jasmine je veselá, krásna a nesmierne utáraná dievčina.
Megan si to nevie vysvetliť, ale život jej odrazu pripadá krajší a zaujímavejší. Rada by zasa rozprávala a zdá sa, že Jasmine je ten správny dôvod, prečo začať.
No čo ak nájde svoj hlas a zároveň stratí všetko ostatné?

Vypočujte si úryvok z knihy
v podaní herečky Zuzany Jurigovej Kaprálikovej:

https://soundcloud.com/buxsk

„Ahoj,“ zahundre nám ktosi chrbtom. Zastaneme. Je to Owen. No super. Práve jeho som teraz potrebovala stretnúť.

„Ahoj!“ pozdraví ho Jasmine s oslnivým úsmevom.
„Kam idete?“
Jasmine zaváha. „Odprevádzam Megan domov.“
Ruku jej položí na bok. Na bok! Br. „Nechceš si dať prestávku?“ zatiahne Owen tlmene.
Strasiem sa. Obávam sa, že to nebude ich prvá „prestávka“.
Jasmine je doňho zbláznená. Akoby úplne zabudla, že som tam. „Dobre,“ vydýchne.
Vykrúti sa z jeho objatia a obráti sa ku mne. „Zvládneš to sama?“ Usiluje sa, aby to vyznelo ako otázka, obe však vieme, že to bolo skôr konštatovanie.
Prikývnem, zvrtnem sa a odchádzam. Nemôžem jej veriť. V jednej chvíli si o mňa robí starosti, a vzápätí ma vymení za niečo zaujímavejšie. Presne ako Hana.
Neskôr mi Jasmine pošle esemesku, či som v poriadku došla. Ignorujem ju. Potrebujem viac priestoru. Nevládzem sa naraz vyrovnávať so skúškami aj s týmto. Je toho na mňa priveľa.

Autorka knihy Nevypovedané Abbie Rushtonová získala diplom z anglickej literatúry a kreatívneho písania. Pracuje ako editorka v poprednom vydavateľstve náučnej literatúry. Počas štúdia pracovala v kníhkupectve, kde v sebe objavila lásku ku knihám pre deti a mládež. V roku 2010 sa stala víťazkou spisovateľskej súťaže Neobjavené hlasy organizovanej Spoločnosťou spisovateľov a ilustrátorov detských kníh.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Vyberajte letnú brigádu už teraz Spoznajte svet bez dymu a jedinečné laboratórium v Banskej Bystrici

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.