Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. októbra 2017 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

Na zdravých očiach nám záleží

BRATISLAVA 2. októbra 2017 – V Bratislave, v Prešove, v Banskej Bystrici, v Trnave a v Trenčíne si počas hlavných zbierkových dní verejnej zbierky Biela pastelka, ktorú každoročne organizuje Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska (UNSS), nechalo skontrolovať zrak vyše 500 ľudí.

O bezplatné preventívne vyšetrenie zraku, ktoré sa realizuje vďaka podpore farmaceutickej spoločnosti Novartis bol veľký záujem. „Takmer celý deň sme vo vybraných obchodných centrách kontrolovali vnútroočný tlak a vyšetrovali sme záujemcov spektrálnym optickým koherentným tomografom, ktorý sa používa pri diagnostike diabetickej retinopatie, vekom podmienenej degenerácie makuly a iných ochoreniach sietnice, ktoré patria medzi najčastejšie príčiny straty zraku na Slovensku,“ informuje MUDr. Erika Vodrážková. „Prišli za nami ľudia, ktorí majú strach z návštevy ambulancie očného lekára, sú zaneprázdnení, alebo len zvedaví na to, či majú zdravé oči, “ dopĺňa očná lekárka MUDr. Vodrážková.

Verejnú zbierku Biela pastelka, ktorú organizuje UNSS, môžete podporiť do konca roka viacerými spôsobmi, ktoré nájdete na stránke www.bielapastelka.sk. „Z nášho pohľadu je prevencia a osveta jednou z najdôležitejších činností našej organizácie. Keď sa nám vďaka podpore partnerov podarí odvrátiť poškodenie či stratu zraku čo i len u jedného človeka, naša práca nám dáva zmysel,“ hovorí predseda UNSS Branislav Mamojka.

Novartis dlhodobo podporuje činnosť UNSS nielen finančne, ale aj dobrovoľníckymi aktivitami . „Sme radi, že o preventívne vyšetrenia je stále veľký záujem. Zrak je jeden z najcennejších zmyslov aké máme a musíme sa oň starať, kým nie je neskoro. Preto bude naša spoločnosť naďalej podporovať podobné preventívne aktivity. “ Potvrdzuje Marianthi Psaha zo spoločnosti Novartis.

Aké vyšetrenia ste mohli absolvovať počas Bielej pastelky?

OCT vyšetrenie dokáže detailne vyšetriť všetky vrstvy sietnice a určiť rozsah jej poškodenia. Je bezbolestné, bezkontaktné a pacient sa výsledok dozvie okamžite. Kontrola vnútroočného tlaku je dôležité preventívne vyšetrenie pri diagnostike glaukómu, ktorý vzniká pri zvýšenom vnútroočnom tlaku. Naopak, znížený očný tlak má za následok deformáciu očnej gule. Bezkontaktné meranie vnútroočného tlaku pracuje na princípe prúdenia vzduchu. Tonometer meria spätný odraz vzduchu po strete s rohovkou. Aj pri tomto vyšetrení získate výsledok vyšetrenia okamžite.

O Bielej Pastelke

Cieľom verejnej zbierky Biela pastelka je získanie financií na realizáciu aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života, upozorniť verejnosť na problémy nevidiacich a slabozrakých a získať podporu na ich riešenie. Zbierku môžete podporiť do konca decembra 2017.

Viac informácií získate na adrese www.bielapastelka.sk

O spoločnosti Novartis

Spoločnosť Novartis sa dlhoročne zameriava na inovatívne riešenia na doposiaľ nevyriešené problémy medicíny a zabezpečenie dostupnosti liečby pre pacientov, ktorí ju potrebujú. Aj vďaka neustálemu úsiliu prinášať pacientom stále nové možnosti účinnej liečby, sa spoločnosť Novartis stala jednou z celosvetovo najúspešnejších farmaceutických firiem v tejto oblasti. V roku 2011 Novartis prevzal americkú spoločnosť Alcon, ktorá je zameraná na komplexnú starostlivosť o zrak. Okrem inovatívnych liekov, kontaktných šošoviek a roztokov, nájdeme v jej portfóliu najväčšiu ponuku oftalmologických chirurgických technológií, ako aj pokročilé technológie vnútroočných šošoviek na liečbu sivého zákalu či refrakčných chýb.

K téme

Dvadsať poschodí spoločne pešo po každom obede, turistické oddiely či psychoterapia online. Union prináša zamestnávateľom ocenenia a inšpiráciu Spoločnosť MEDDI hub získala prestížne ocenenie za inováciu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.