Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. marca 2017 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

Na Vašich 2% záleží

BRATISLAVA 1. marca 2017 – Jedno je isté. Vaše 2 % dokážu veľa. Niekomu predĺžia život, aj o 3 roky. Inému dajú šancu dožiť sa vnúčat. Pokojne aj štyroch. A ďalšiemu môžu priniesť nespočetne veľa chvíľ s rodinou. Práve s Vašimi 2 % z daní dokážeme v Lige proti rakovine pomôcť každý rok tisícom ľudí.

V Lige proti rakovine už 27 rokov prostredníctvom našich projektov pomáhame onkologickým pacientom a ich rodinám. To by sme ale nedokázali bez pravidelnej podpory verejnosti či už počas finančnej zbierky Deň narcisov alebo venovaním 2% z daní.

Bez Vašich 2% by sme nemohli zrealizovať a už niekoľko rokov úspešne pokračovať v projekte s názvom “Náhradný domov.” Rodičia detských onkologických pacientov hospitalizovaných v Bratislave alebo v Košiciach sa môžu ubytovať v ubytovacích zariadeniach v blízkosti nemocníc. Deti počas liečby potrebujú práve prítomnosť svojich rodičov, aby všetko lepšie zvládali, čo im prostredníctvom našich ubytovacích zariadení umožňujeme.

Práve vďaka Vašim 2% z daní môžeme každý rok organizovať pre onkologických pacientov relaxačné pobyty, kde si po náročnej liečbe môžu fyzicky a psychicky oddýchnuť, načerpať nové sily a zoznámiť sa s ľuďmi, ktorí sa ocitli v podobnej situácii. Podpora od ľudí, ktorí vám rozumejú, je nesmierne dôležitá.

Vďaka Vašim 2% z daní môžeme každoročne poskytovať denné služby pacientom v troch Centrách pomoci – v Bratislave, Martine a Košiciach. Pacienti môžu navštevovať pohybové, kreatívne a jazykové kurzy, kultúrne podujatia či besedy s odborníkmi z rôznych oblastí. K dispozícii sú pre nich aj rehabilitácie za asistencie diplomovaných fyzioterapeutov. Pomocou služieb, ktoré v Centrách pomoci poskytujeme, skvalitňujeme život onkologických pacientov a pomáhame im jednoduchšie sa zaradiť do bežného života po skončení náročnej liečby.

Pomocou Vašich 2% z daní pravidelne zabezpečujeme aj Linku pomoci či e-mailovú poradňu. Onkologickí pacienti a ich blízki sa môžu so svojimi problémami a otázkami obrátiť na odborníkov, ktorí im poradia a pomôžu. Ak potrebujú radu psychológa, môžu sa obrátiť práve na tých, ktorí sú zapojení do projektu Sieť psychológov vo vybraných mestách na Slovensku. Poradenstvo a služby všetkých odborníkov sú plne hradené Ligou proti rakovine.

Bez Vašich 2% by nebolo možné poskytovať finančné príspevky onkologickým pacientom a ich rodinám, ktoré sa vplyvom zdravotného stavu člena rodiny ocitli v hmotnej núdzi. Počas roka takto dokážeme pomôcť stovkám jednotlivcov a rodín.

No a v neposlednom rade by sme bez Vašich 2% nedokázali zrealizovať prvý ročník projektu s názvom Rodinná týždňovka. Tá je určená rodinám, v ktorých jeden s rodičov alebo obaja sú onkologickí pacienti. Pre mnohé z 26 zúčastnených rodín to bola po dlhšej dobe prvá spoločná dovolenka, ktorú si užili vo Vyšnej Boci v liptovskom regióne. Cieľom tohto pobytu bolo nasmerovať rodiny, ako môžu spoločne prekonávať ťažké obdobie v ich živote. Rodičia si mohli vymeniť svoje skúsenosti, rady, dostali priestor navzájom sa podporiť a zdieľať svoje príbehy. Program bol pripravený tak, aby rodinky mohli stráviť čas spoločne, ale zároveň mali rodičia možnosť oddýchnuť si, pričom deťom pripravili nezabudnuteľné chvíle animátorky. I keď bola samotná realizácia projektu náročná a vyžadovala si veľa dôslednej prípravy, spokojnosť nad očakávanie bola po skončení Rodinnej týždňovky na strane nás – organizátorov, ale predovšetkým na strane zúčastnených rodiniek. Slová vďaky sú potom na nezaplatenie. Vtedy viete, že vaša práca má zmysel.

“Skutočne to bol jeden z najkrajších týždňov v mojom živote. Na pobyte sme spoznali kopec rodín s rovnakým osudom. Som presvedčený že sme sa scelili v jednu VEĽKÚ rodinu. Otvorene sme sa dokázali rozprávať o svojich zdravotných problémoch, a to o zákernej chorobe ako je rakovina. Ja a moja rodina sme Vám veľmi vďační, že ste pre nás počas celého týždňa pripravili krásny program, kedy sme nemali čas myslieť na chorobu, ale žiť plnohodnotným životom ako zdraví ľudia.” (rodina z Hanušoviec nad Topľou)

Za každé venované 2% Vám ďakujeme. Viac informácií nájdete na: https://www.lpr.sk/2-percenta-z-dani/

K téme

Darček s originálnym a jedinečným dizajnom Cez kreatívnu kampaň ukazuje Accenture nové výzvy pre biznis

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.