Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. marca 2016 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Na film Červený kapitán prišlo viac divákov ako na Báthory

Prvý film podľa bestselleru Dominika Dána prekonal očakávania. Len za prvý víkend naň prišlo do kina rekordných 36 328 platiacich divákov. Tromfol tak aj film Báthory, ktorý bol až doteraz najnavštevovanejší slovenský hraný film otváracieho víkendu.

Vypredané kiná a pridávané premietania. Aj taký bol prvý víkend pre novú slovenskú detektívku Červený kapitán. Na film režiséra Michala Kollára, ktorý vznikol v slovensko-česko-poľskej koprodukcii, prišlo za prvý víkend rekordných 36 328 divákov.

Červeného kapitána videlo za prvý víkend dokonca viac ľudí ako úspešný film Juraja Jakubiska Báthory alebo film Agnieszky Holland Jánošík. Výrazne tiež prekonal slovenské divácke hity posledných rokov – filmy Kandidát a Lóve.

Od revolúcie tak nebol slovenský hraný film, ktorý by mal divácky úspešnejší otvárací víkend.
„Počúvame zo všetkých strán, že si Červeného kapitána diváci navzájom odporúčajú a to priťahuje ďalších divákov. Vyzerá to dokonca, že naň chodia aj ľudia, ktorí dlhé roky neboli v kine,“ hovorí režisér a zároveň producent filmu Michal Kollár.

Červený kapitán drží krok aj v porovnaní s hollywoodskymi filmami v slovenských kinách. Od začiatku roka mali silnejší prvý víkend len dva filmy – celosvetový komixový hit Deadpool a oscarový Revenant: Zmŕtvychvstanie.

Neobvyklá situácia nastala už v utorok, keď niektoré kiná ponúkli predpremiérové premietania a mnohé z nich sa tiež vypredali. Dokopy film videlo v predpremiére 1856 divákov. Spolu má teda už 38 184 divákov.

Film zároveň chváli aj kritika. Denník Pravda píše, že „Červený kapitán dvíha skóre slovenskému žánrovému filmu a dokazuje, že sme schopní vyprodukovať kvalitnú komerciu.“ Denník N vyzdvihuje film ako „jednoznačne najvydarenejšiu domácu žánrovku za niekoľko desaťročí“.

Červený kapitán je prvý film podľa najpredávanejšieho slovenského spisovateľa Dominika Dána. Vo filme je viac ako 380 efektových záberov, čo je najviac v histórii slovenského filmu. Dej sa odohráva v roku 1992, keď objav lebky s klincom v hlave prinúti detektíva Krauza pátrať po Červenom kapitánovi – expertovi ŠtB na finálne výsluchy.

HISTORICKÁ TABUĽKA: Návštevnosť slovenských hraných filmov počas prvého víkendu

Červený kapitán 36 328 divákov

Báthory 35 925 divákov

Jánošík 31 107 divákov

Pokoj v duši 20 464 divákov

Lóve 17 575 divákov

Kandidát 12 900 divákov

TABUĽKA: Návštevnosť filmov za uplynulý vikend (TOP 5)

Červený kapitán 36 328 divákov

Zootopia 26 095 divákov

Kung Fu Panda 3 4 557 divákov

Gods of Egypt 3 699 divákov

Deadpool 3 602

KTO JE MICHAL KOLLÁR (*1978)
Producent a režisér, ktorý pôsobí v Čechách a na Slovensku. Je spoluautorom scenára filmu Červený kapitán, ktorý zároveň režíroval. V projekte využil predošlé skúsenosti ako producent alebo koproducent filmov „Sneženky a machři po 25 letech“, „Dom“, „Klauni“, „Líbanky“ či momentálne oceňovanej „Domáci péče“ (český nominant na Oscara, 9 nominácií na Českého leva, Český lev za najlepší ženský herecký výkon – Alena Mihulová).

Vo filme hrajú: Maciej Stuhr, Oldřich Kaiser, Marián Geišberg, Zuzana Kronerová, Michal Suchánek, Helena Krajčiová, Martin Finger a Ladislav Chudík. Réžia: Michal Kollár.
Producent: SOKOL KOLLAR, spol. s.r.o. (SR), Fog’n’Desire Films (ČR), MD4 (PL)

Na vývoji, realizácii a distribúcii tohto filmu sa podieľa Audiovizuálny fond.
Film vzniká v koprodukcii s RTVS.

V kinách od 10.3.2016

Viac info o filme nájdete aj na novom webe: http://www.cervenykapitan.sk

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Orange Podcast roka 2024 predstavuje nové súťažné kategórie, partnerov aj porotu Knižné novinky. 5 skvelých tipov pre mužov, ženy aj deti

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.