Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. mája 2014 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

MVSR: Reakcia na vyjadrenia poslanca Beblavého a článok v Novom Čase

BRATISLAVA 9. mája – Denník Nový Čas v článku Beblavý spochybňuje Kaliňákov nákup nábytku za 9 900 000 €: Minister obchádza vlastný zákon zavádza svojich čitateľov. Ako vyplýva z oznámenia a súťažných podkladov, pôjde o zmluvu medzi viacerými dodávateľmi, teda o akýsi predkvalifikačný systém dodávateľov, ktorí ku každej konkrétnej dodávke nábytku znovu medzi sebou mikrosúťažia aukciou a je len veľmi málo pravdepodobné, že by to vždy vyhral ten istý dodávateľ a atakoval by tak maximálnu hranicu zákazky za 4 roky, teda 9 900 000 €. Preto v tomto prípade určite nejde o jednorazové zadanie strategickej zákazky nad 10 miliónov eur jednému dodávateľovi, ako to naznačuje poslanec Beblavý a aj článok v denníku Nový Čas. Ak by sme v tomto prípade vyhlásili tender nad 10 miliónov eur, museli by sme v súlade so zákonom uplatniť podmienku účasti spôsobom, ktorý by pravdepodobne zúžil počet hospodárskych subjektov v súťaži iba na veľkých dodávateľov, čo je v tomto prípade, aj vzhľadom na uvedené informácie, nežiaduce. Naopak, podmienky sme postavili tak, aby sa mohli o zákazku uchádzať aj menšie a stredné hospodárske subjekty a mohli preukazovať obraty aj prostredníctvom tretích osôb (par. 33 ods. 3 písm. d)). Ministerstvo vnútra aplikáciou nového zákona o verejnom obstarávaní výrazne zvýšilo počet uchádzačov v ním vyhlasovaných súťažiach. Kým za Radičovej vlády to boli v priemere menej ako tri subjekty na súťaž, počas minulého roku sa rezort vnútra dostal na priemerné číslo 5,1 uchádzača na súťaž.
Denník Nový Čas okrem iného uvádza, že v prípade nadlimitnej zákazky by obstarávateľ musel žiadať predložiť vlastnícku štruktúru: zoznam všetkých svojich spoločníkov a všetkých známych akcionárov, ktorí vlastnia najmenej 30 percent akcií spoločností. V súlade s podmienkami uvedenými v súťažných podkladoch v bode 16.3 tohto verejného obstarávania má právo verejný obstarávateľ toto žiadať v ktoromkoľvek tendri, vrátane tohto a aj tak v stanovenom čase urobí. V zmysle zverejneného verejného obstarávania par. 33, ods 3 písm. b) uviesť subdodávateľov s viac ako 30 percent sa vyžaduje len pri službách a nie tovaroch. Na vyhodnotenie ponúk obstarávateľ bežne aplikuje zriadiť komisiu z piatich členov v zákazkách v miliónových hodnotách.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

fi;nr

K téme

Rozvoj mladých talentov: Automobilové opravovne Ministerstva vnútra SR podporujú duálne vzdelávanie Digitalizácia archívov pre verejnosť: AOMV SR mení prístup k histórii

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.