Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
89395_unnamed 676x676.jpg
29. novembra 2018 PR správyKultúraKnihy od PRservis.skSITA Diskusia()

Mladí autori bestselleru poburujú ďalej: Novú knihu Hlava 21 podporil aj Sajfa

BRATISLAVA 29. novembra 2018 – V tejto krajine nebýva zvykom, že mladí ľudia už od strednej školy podnikajú. Študovali v zahraničí, po ukončení sa vrátili na Slovensko a napísali knihu Hlava 20. Stala sa bestsellerom. Dvaja šikovní mladíci burcujú mladých ďalej s novou knihou Hlava 21: Začni dnes!

Juraj Gago (22) a Andrej  Krúpa (24) vydali pred dvomi rokmi svoju prvú motivačnú knihu s názvom Hlava 20. Kniha obsahovala 20 skvostných myšlienok určených pre mladých ľudí. Niesla odkaz, aby mladí išli za svojimi snami, vzdelávali sa, cestovali, ale aby nezabudli, kde je ich domov a urobili Slovensko lepším.

Hlava 20 sa veľmi ľahko čítala a zaujala verejnosť svojim prirodzeným mladíckym jazykom či interaktivitou s čitateľom. Knihu podporili dokonca aj viaceré známe osobnosti – Andrej Kiska, Peter Sagan, Sajfa, Majk Spirit, Mária Čírová, Matej Tóth, Vlado Kobielsky, Lukáš Latinák… Stala sa u nás bestsellerom a vyšla aj v anglickom jazyku.

Po nečakanom úspechu s prvou knihou založili Juraj s Andrejom podnikateľský inkubátor pre mladých Perry Talents. Ide o projekt, na Slovensku jedinečný svojho druhu, ktorý dáva začínajúcim podnikateľom možnosť obklopiť sa v coworkingovom priestore v centre Bratislavy lektormi a mentormi, ktorí ich posúvajú ďalej.

Práve po založení inkubátora pocítili mladí autori potrebu napísať ďalšiu knihu. Hlava 21: Začni dnes! dáva ich rovesníkom konkrétne rady, ako začať podnikať alebo robiť to, čo v živote chcú na základe ich vlastných úspechov i pádov v podnikaní. „Čas sa kráti, je to iba o tom, kedy sa mladý človek rozhodne a premeni sny na realitu, nie len premýšľať o tom, ale aj robiť,” vysvetľuje Andrej Krúpa.

Knihu pokrstili bratia Juraja a Andreja a výnimočnú udalosť podporil aj Sajfa, ktorý dokonale prispel ku skvelej a uvoľnenej atmosfére na krste v Panta Rhei. „Chceme, aby kniha vzbudila u mladých túžbu po aktivite, aby prinášali nové nápady, inovácie a reálne pomohli posunúť Slovensko dopredu,” dodáva Juraj Gago.

Knižka obsahuje súbor 21 myšlienok inšpirujúcich čitateľov začať dnes. Je o podnikaní, disciplíne a práci, ktorá dáva zmysel. Pre každého, kto chce a nielen túži. Knihu Hlava 21 dostanete vo všetkých kníhkupectvách už začiatkom decembra. Skvelý tip na Vianočný darček!

Povedali o knihe:

Prvé slovo, čo mi napadlo po prečítaní prvej myšlienky, bolo slovo ,,konečne”. Konečne niekto napísal zrozumiteľne a jazykom mladej generácie, ako a prečo byť lepším človekom, priateľom a podnikateľom. V živote každého človeka je dôležité nájsť svoje životné poslanie a verím, že táto kniha ukáže mnoho mladým ľuďom tú správnu cestu.

Adrián Rác
HB Reavis

Už po prečítaní prvej knihy Hlava 20 som vedel, že bude mať úspech. Stalo sa, je bestsellerom. Nová kniha Hlava 21 ma taktiež presvedčila, že sa bude mladým ambicióznym ľuďom páčiť. Želám si, aby ich inšpirovala k naplneniu svojich snov a priniesla do ich životov motiváciu a radosť.

Vladimír Kobielsky
herec

Chalani v knižke píšu – skúsenosti získaš, až keď začneš – robíš, padáš, vstávaš. To je koncentrát úspechu. Neležať, nefňukať, makať na sebe. Veľmi držím palce všetkým s touto životnou filozofiou.

Oliver Brunovský
zakladateľ a dlhoročný šéfredaktor týždenníka TREND

K téme

40 000 eur na projekty, ktoré spoja mladú a staršiu generáciu Hlasovanie o ďalšie Čistinky je v plnom prúde

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Knihy

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.