Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. decembra 2015 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Miloval ľudí až na smrť!

Toto je kniha o výnimočnom človeku, vďaka ktorej nahliadnete do spôsobu jeho premýšľania a činov. Odhalíte jeho húževnatosť, túžbu pomáhať a milovať ľudí až na smrť.
Anton Srholec.
Výnimočný človek, o ktorom Milka Vášáryová povedala: „Takýchto ľudí máme na Slovensku naozaj málo.“

Pozrite si VIDEO z krstu knihy Anton Srholec:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=1Ow7fYmeHkU

Anton Srholec je silný životný príbeh rímskokatolíckeho kňaza, saleziána, spisovateľa, charitatívneho pracovníka, politického väzňa a buriča, ale predovšetkým láskavého človeka, ktorý nikdy neopustil svoje zásady a vždy bojoval za lepší svet.

Rozhovory s Antonom Srholcom viedla Alena Čermáková spočiatku u seba doma pri raňajkách. Neskôr vznikla potreba zaznamenať ich a začal sa rodiť podklad pre knihu, v ktorej sa autorka snažila zachovať autenticitu Srholcových slov, aby priblížila ľuďom jeho zmýšľanie o svete i o Bohu čo najpravdivejšie, najvernejšie.

„Na našom živote je dôležité nie to, čo sme dosiahli,
ale tá cesta, po ktorej sme išli.“
Anton Srholec

Knihu Anton Srholec dopĺňajú fotografie zo súkromného archívu Antona Srholca a jeho najbližších, ale aj dokumenty z leopoldovskej väznice a umelecké fotografie Maňa Štraucha.

Súčasťou knihy je DVD s celovečerným dokumentárnym filmom Anton Srholec, ktorý bol uvedený do kín v októbri 2015, a so špeciálnymi bonusmi. DVD obsahuje aj anglickú a nemeckú mutáciu a verziu pre nepočujúcich.

„Na Slovensku žijú milióny mužov a žien, ktorí po štarte do života alebo uprostred svojho rozletu prekonali veľké prekážky a pochovali svoje sny a ideály. Ďalší si svoj údel, priam nadľudské bremená a kríže nesú pokojne, s pokorou,“ napísal v knihe Anton Srholec.

Prečítajte si viac o novinke Anton Srholec.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Unikátny dokument Karel vstúpil do slovenských kín Prečo si vlastne prišiel žiť na Slovensko?

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.