Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. decembra 2012 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

Michael Dell: Podporíme nové a rýchlo sa rozvíjajúce podniky

BRATISLAVA 19. decembra – Generálny riaditeľ spoločnosti Dell oznámil vznik nového centra na podporu malých a stredných podnikov. Vďaka Center for Etrepreneurs podnikatelia získajú prístup k technológiám, poznatkom a skúsenostiam.

„Novovznikajúce a rýchlo sa rozvíjajúce malé spoločnosti sú katalyzátorom ekonomického rastu a zamestnanosti. Chceme im dať do rúk technológie, ktoré budú rásť s ich ambíciami a snami,“ oznámil generálny riaditeľ spoločnosti Michael Dell na konferencii Dell World 2012. Okrem toho predstavila spoločnosť na svojom kľúčovom technologickom podujatí aj ďalšie plány na najbližšie roky.

Dell v posledných mesiacoch priniesol na trh s mobilnými zariadeniami a počítačmi viacero noviniek. Okrem dotykového ovládania odpovedajú aj na potreby IT oddelení spoločností. Tie musia riešiť čoraz častejšie využívanie zariadení na prácu aj súkromné účely, čo zvyšuje nároky na bezpečnosť. Výsledkom je redizajnovaný rad zariadení, ktorý zvyšuje produktivitu pri zachovaní bezpečnosti firemných dát. Ide napríklad o Latitude 10 – Prvý biznis-tablet, ktorý prináša do podnikového prostredia výhody malého a ľahkého dotykového zariadenia pripraveného na nasadenie do existujúceho firemného IT prostredia. Ďalej biznisový notebook Latitude 6430u, tablet XPS 10 s dvojjadrovým ARM procesorom a operačným systémom Windows RT a konvertibilný notebook/tablet XPS 12, ktorý v sebe spája výkonnosť ultrabooku a jednoduché ovládanie tabletu.

V reakcii na požiadavky zákazníkov Dell uvádza na trh aj nový softvér na správu podnikových sietí. Jeho cieľom je zjednodušiť správu firemného IT, znížiť riziká, a tak dosiahnuť lepšie biznis výsledky. Nový nástroj, inšpirovaný zákazníkmi, ktorí hľadajú end-to-end riešenia, nesie názov DELL CIO Powerboard. Ide o otvorené softvérové rozhranie, ktoré maximalizuje prehľad a efektivitu práce IT manažérov. Kombinuje Súčasné nástroje od Dellu rozširuje o správu mobilných zariadení vo firemnej sieti v rámci Bring Your Own Device (BYOD). To všetko s ohľadom na dátovú bezpečnosť. „Chceli sme vytvoriť most medzi tým, čo firmy od IT očakávajú a čo dokážu,“ hovorí John Swainson, prezident Dell Software Group.

Prioritou spoločnosti ostávajú aj technológie pre dátové centrá. Začiatkom roku 2012 bolo podľa prieskumu spoločnosti Gartner virtualizovaných 50 % dátových centier. Dell sa chce preto v najbližšom období zamerať na jednoduchú migráciu a manažment konvergovanej, virtualizovanej a cloudovej infraštruktúry. „Dell prináša do podnikového prostredia nové impulzy, ktoré mu majú pomôcť vyťažiť z dátových centier čo najviac. Výsledkom sú otvorené a flexibilné centrá pripravené na budúci vývoj,“ hovorí Marius Haas, prezident Enterprise Solutions Group Dell.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

5 knižných tipov na tento týždeň. Silné, zábavné a inšpiratívne príbehy Vaša cesta za hranice seba samého. Nespútaná duša

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.