Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. augusta 2012 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Mayské proroctvo – zápas o osud ľudstva sa začína

BRATISLAVA 17. augusta – Obávaný rok 2012 a vyslovené mayské proroctvo vyvoláva mnoho otázok a dohadov. Bude znamenať tento rok skutočne apokalypsu a zničenie ľudstva, alebo znamená koniec jednej éry a začiatok druhej, ktorá je nevyhnutná následkom klimatických a iných zmien? Román Mayské proroctvo – Zápas o osud ľudstva prináša príbeh, ktorého inšpiráciou sú práve spomínané skutočnosti.

Dokáže hlavná hrdinka románu, šestnásťročná Caity, rozlúštiť tajné kódy a symboly dávneho mayského proroctva? Akú úlohu zohrá obyčajné dievča v spleti nebezpečných udalostí ? Podarí sa jej odhaliť temné sprisahanie?

Príbeh dievčaťa, ktoré sa nedoceňuje a žije v tieni svojich talentovaných rodičov je napísaný reálne a dynamicky. Votkávanie mýtov a legiend do príbehu je ohromujúce. Čitateľ pri čítaní bude túžiť čo najskôr odhaliť, čo sa skrýva za tajomnými symbolmi a šiframi.

„Skutočným korením prvej knihy série Mayské proroctvo je samotná postava Caity. Je to hrdinka, ktorú si každý čitateľ obľúbi: je vtipná, úprimná a väčšinou koná tak, ako by sa v takejto zvláštnej situácii zachoval skutočný tínedžer. Je to hrdinka, ktorej príbeh čitatelia budú chcieť sledovať. “ (Booklist)

Anotácia:
Šestnásťročná Caity trávi prázdniny na starom hrade v Škótsku. Na stene svojej izby objaví tajomné znaky, ktoré sa jej postupne podarí rozlúštiť. Ide o staré mayské proroctvo. Dozvedá sa z neho, že v osude ľudstva má zohrať neľahkú úlohu spojenú s množstvom nebezpečných situácií. Caity sa musí rozhodnúť, či má na to dosť odvahy a síl.
135×203 mm, 336 strán, 9,99 EUR, vek 13+

V prípade záujmu o recenziu vám radi pošleme zadarmo recenzný výtlačok na spracovanie.

Pre viac informácií kontaktujte:
PR manažérku Mgr. Ivetu Výraštekovú-Dalmádyovú
Tel.: 0905 865 097
E-mail: dalmadyova@fragment.sk

O Vydavateľstve Fragment:
Vydavateľstvo Fragment, s. r. o., vzniklo na Slovensku v novembri 2004 ako pobočka Nakladatelství Fragment, s. r. o., ktoré v Česku pôsobí už od roku 1991 a v súčasnosti patrí medzi najväčších vydavateľov v Českej republike. Počas svojej existencie na Slovensku sme vydali už vyše 800 titulov a urobili radosť tisíckam čitateľov. Hlavným predmetom nášho záujmu je literatúra pre deti a mládež, no naša ponuka je oveľa širšia. Vydávame beletriu, populárno-náučnú literatúru, pracovné zošity, leporelá, samolepkové albumy, učebnice, slovníky… Z rozmanitej produkcie si vyberú všetci od detí, ktoré začínajú spoznávať svet okolo seba, cez školákov lúskajúcich dobrodružné príbehy, až po náročných dospelých čitateľov.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Životný príbeh výnimočnej mexickej maliarky Fridy Kahlo Traja neznámi a cesta karavanom naprieč Európou

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.