Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. mája 2015 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

Mariinské divadlo urýchľuje transformáciu s IBM cloudom

BRATISLAVA 14. mája – Ruské Mariinské divadlo si vybralo spoločnosť IBM pre vybudovanie hybridného cloudu, ktorý fanúšikom divadla po celom svete sprístupní predstavenia pomocou živých videoprenosov priamo do ich tabletov alebo iných mobilných zariadení.

Klasické baletné predstavenia ako Labutie jazero či Luskáčik si môžu teraz pozrieť záujemcovia všetkých vekových kategórií z viac ako 150 štátov po celom svete. Internetovú stránku divadla Mariinsky.tv, prostredníctvom ktorej je možné sledovať z archívu predstavenia opery, baletu či symfonického orchestra divadla, navštívilo už viac ako 250 tisíc fanúšikov z celého sveta.

„Pri výbere hybridného cloudového riešenia, s cieľom podporiť rastúcu komunitu našich verných fanúšikov po celom svete, sme sa rozhodli pre IBM Cloud, pretože v plnej miere dokázal vyhovieť našim požiadavkám v oblasti škálovateľnosti, kvality vysielaného streamu, ako aj výkonu,“ hovorí Eugene Barbashin, šéf IT Mariinského divadla.

IBM cloudové riešenie prinieslo Mariinskému divadlu oveľa väčšiu flexibilitu a spoľahlivosť pri vysielaní predstavení v mobilných zariadeniach. IBM cloud plne dokáže vyhovieť meniacim sa požiadavkám na záťaž prostredia, ako aj kolíšucemu dopytu zákazníkov pri sťahovaní jednotlivých predstavení z internetového archívu.

Viac informácií nájdete na:
http://www.ibm.com/cloud-computing/us/en/

Videoarchív Mariinského divadla nájdete na:
http://mariinsky.tv/n/ve

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Slovenské divadlo sa predstavilo v Prahe Prečo si vlastne prišiel žiť na Slovensko?

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.