Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. júna 2015 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Maľová a Turzonovová: Nádych feminizmu v Modrom salóne SND

BRATISLAVA 11. júna – Rumunská spisovateľka Aglaja Veteranyi dokázala počas svojho krátkeho života zanechať trvalý literárny odkaz vytvorený z nazerania na život prostredníctvom tichých experimentov. Jej nedlhé a búrlivé bytie pozostávajúce z profesie herečky, umelkyne a cestovateľky sa podpísalo na emóciách vyvierajúcich zo strán jej kníh. Balansujúc na hrane pochopenia života a smrti, obklopená všadeprítomnou realitou, vytvorila diela plné múdrosti, ktorá je skrytá v zdanlivej absurdite sveta.

Práve v Modrom salóne Slovenského národného divadla zaznejú úryvky jej diel z úst dvoch členiek Činohry SND – herečkiek Anny Maľovej a Božidary Turzonovovej. Fragmenty z kníh Prečo sa dieťa varí v kaši, Prečo nie som anjel či Polica posledných vydýchnutí zaujmú nielen ženy, ale aj mužov, ktorí sa ženy snažia pochopiť.

Pozývame vás na posledný večer s … feministickým aspektom v tejto sezóne, ktorý bude tentoraz patriť ďalšej nežijúcej autorke a žonglérke so slovami Aglaji Veteranyiovej.

V intímnej atmosfére Modrého salóna Slovenského národného divadla sa už dnes 11. 6. 2015 o 19.30 hod. stretnete s cirkusom života a literatúry v podaní členiek Činohry SND, zakladateľky feministického časopisu Aspekt a vydavateľky Jany Cvikovej a moderátorky Jany Juráňovej.

Vstupenky si môžete kúpiť on-line na stránke www.snd.sk alebo v našich pokladniciach. Pokiaľ uprednostňujete rezerváciu, je vám k dispozícii telefónne číslo +421 2 204 72 289 alebo e-mail rezervacie@snd.sk.

MODRÝ SALÓN – TVORÍME, PREZENTUJEME, DISKUTUJEME

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Divadlo poézie Daniela Heviera vyvrcholí Útekom od Orfea Do Mestského divadla P. O. Hviezdoslava mieri nesmrteľná tragikomédia o veľkých túžbach a nenaplnených snoch – Ujo Váňa

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.