Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. apríla 2016 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Malé knihy, veľké myšlienky

Teroristov syn je prvá zo série TED Knihy: malé knihy, veľké myšlienky. Nielenže sa v nej rozoberá najaktuálnejší problém – terorizmus, ale prináša aj dôkladné ľudské svedectvo o tom, aké je to vyrastať v prostredí plnom nenávisti a náboženského fanatizmu.

„Každý má na výber. Napriek tomu, že vás vychovávali v nenávisti, môžete si vybrať toleranciu. Môžete si vybrať empatiu.“
Neobyčajný pohľad na svet terorizmu. Teroristov syn je úprimná spoveď amerického chlapca Zaka Ebrahima, vychovávaného otcom El-Sayyidom Nosairom. Vznikla z úspešnej prednášky v rámci TED konferencií. Vydavateľstvo Noxi začína s novou edíciou kníh z TED, čo je nezisková organizácia známa na celom svete. Jej cieľom je rozširovať informácie a myšlienky vo forme krátkych a úderných prednášok. Tie sú teraz pretavené do inšpiratívnych kníh.

„Vražednej nenávisti sa musíte naučiť – nielen naučiť, ale musia ju do vás násilím zasiať. Nie je to nič, čo by v človeku bolo prirodzené. Je to lož. Je to miliónkrát opakovaná lož – najmä ľuďom, ktorí nemajú iné zdroje informácie a ktorí odmietajú iný pohľad na svet. Je to lož, v ktorú môj otec veril a o ktorej dúfal, že ju preberiem.

Celý život sa snažím pochopiť, čo viedlo môjho otca k terorizmu a zápasím s vedomím, že vo mne koluje jeho krv. Vo svojom príbehu ponúkam čitateľom portrét mladého muža, ktorý bol vychovávaný v krutom fanatizme, no zvolil si mier. Verím, že život každého z nás má svoje motto, a motto môjho života je: Všetci si môžeme vybrať.“

Nechajte sa uniesť príbehom o mieri, ku ktorému sa Zak Ebrahim dopracoval za tridsať rokov života plného utrpenia, odriekania, popierania a viery v otcovu nevinu. V dnešných dňoch je jeho príbeh jedinečnou možnosťou nahliadnuť do zmýšľania fanaticky mysliacich ľudí, ktorých poháňa nenávisť zaobalená do náboženstva.

TED knihy sú dosť dlhé na to, aby ste objavili silné a nové myšlienky, ale také krátke, že ich prečítate na jedno posedenie. TED Knihy nadväzujú na TED prednášky. Osemnásťminútové príspevky môžu vo vás vyvolať záujem o tému; ale pri väčšine z nich chcete ísť hlbšie, viac sa dozvedieť a vypočuť si celý príbeh. TED knihy túto potrebu napĺňajú.

Po prvej knihe Teroristov syn vyjdú v najbližších týždňoch v tejto sérii knihy Umenie ticha o nečakanom priznaní uznávaného novinára. Či Matematika lásky, vďaka ktorej pochopíte ako funguje hľadanie partnera, chémia príťažlivosti, náhoda a pravdepodobnosť, koľko partnerov musíte skúsiť, kým nájdete toho pravého.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Kampaň na úsporu energií spoločnosti Henkel Slovensko získala ocenenie v prestížnej súťaži Prokop Vykazovanie informácií o udržateľnosti podľa európskych štandardov stanovené už aj v slovenskej legislatíve

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.