Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
88954_loq_escoffery_2018 tour 1 676x955.jpg
15. októbra 2018 PR správyKultúraHudba od PRservis.skSITA Diskusia()

Lukas Oravec Quartet feat Wayne Escoffery

BRATISLAVA 15. októbra 2018 – V Októbri (2018) sa uskutoční festivalové turné projektu slovenského jazzového trumpetistu Lukas Oravec Quartet (SK/CZ). Turné sa koná v Čechách a na Slovensku a pozvanie na spoluprácu prijal mimoriadny hosť, hviezdny saxofonista Wayne Escoffery (USA).

Projekt sa predstaví na festivaloch:

23.10. – Kolárovo, Espresso Club  (SK)

24.10. –  Šahy, MyHont Café (SK)

25.10. – Dolný Kubín, Kubínska Hudobná Jeseň (SK)

26.10. – Pieštany, La Musica (SK)

28.10. – Praha, Reduta (CZ)

Lukas Oravec Quartet feat Wayne Escoffery (USA)

Lukáš Oravec – trúbka, krídlovka

Wayne Escoffery – saxofón

Ľudovít Kotlár – klavír

Tomáš Baroš – kontrabas

Marián Ševčík – bicie nástroje

www.lukasoravec.com

Skomponovanie nových skladieb a ich verejné uvedenie podporil z verejných zdrojov formou štipendia Fond na podporu umenia”

Formácia Lukáš Oravec Quartet (SK/CZ) vznikla začiatkom roku 2012. Svojou kvalitou okamžite zaujala jazzových nadšencov. Kapela odohrala rozsiahlu šnúru klubových koncertov a festivalových vystúpení po celej Európe. Quartet získal najvyššiu cenu súťaže „Young Faces of Slovak Jazz“ a zároveň cenu za „interpretačný výkon“ lídra quartetu. V roku 2013 vydali debutový album s názvom „Introducing Lukáš Oravec Quartet“, ktorý získal cenu „ESPRIT“ za najlepší slovenský jazzový album roku 2013. V Roku 2015 vydáva dva albumy. Album „Piotrology“ Lukáš Oravec Quartet feat Vincent Herring (USA) a album Kulosaari, ktorý získal nomináciu na cenu Radiohead Award 2015.  V roku 2016 vydáva najnovší album kvarteta „Ali“, ktorý získal nomináciu na cenu Radio Head 2017 a zároveň získal cenu „ESPRIT“ za najlepší slovenský jazzový album roku 2016, čím sa stal najviac oceneným jazzovým projektom za posledných päť rokov. Quartet spolupracuje s najlepšími hudobníkmi z európskej a americkej jazzovej scény, s Rick Margitza, Vincent Herring, Andy Middleton, Danny Grissett, Wayne Escoffery, Kalmán Oláh, Miroslav Vitouš, Peter Erskine, Benito Gonzalez, Gabor Bolla a s mnohými ďalšími..

Wayne Escoffery je jazzový saxofonista pôsobiaci na New Yorkskej scéne. Jednou z najvýraznejších saxofónových postáv na jazzovej scéne svojej generácie. Známy zo spoluprác s Carl Allen, Monty Alexander, Eric Reed alebo Charles Mingus Big Band s ktorým v roku 2010 vyhral cenu Grammy. Je stálym členom Tom Harrell Quintetu už od roku 2006. V roku 2014 vyhral cenu Downbeat ako „Rising Star“ v kategórii tenor saxofonista. Magazín All About Jazz na čele s J. Robert Bragonier sa vyjadril „Wayne Escoffery je talentovaný mladík schopný dlhých plynúcich frází, pozoruhodnej tvorivosti a širokého rozsahu jazzového jazyka“. Je členom Charles Mingus Big Bandu, s ktorým má na konte Grammy.

Lukáš Oravec je slovenský jazzový trumpetista a skladateľ. Dva krát (2014,2017) ocenený cenou ESPRIT za najlepší jazzový album roku. Na svoje konto si pripísal množstvo spoluprác s osobnosťami domácej i svetovej scény ako Bob Mintzer, Wayne Escoffery, Danny Grissett, Rick Margitza, Kálmán Oláh, Vincent Herring, Miroslav Vitous, Peter Erskine, Gábor Bolla, či Benito Gonzalez. Je členom rozhlasového Big Bandu Gustava Broma.

Marian Ševčík je jedným z najvplyvnejších Slovenskych bubeníkov svojej generácie. Úcinkoval na jazzových festivaloch v Rakúsku, Nemecku, Švédsku, Veľkej Británii, Francúzsku, Holandsku, Poľsku, Španielsku a USA. Marián hral a nahrával s hudobníkmi ako Joel Frahm, Boris Kozlov, Igor Butman, Benito González, Joel Frahm, Deborah Davis, George Mraz, Alex Sipiagin, Mary Stallings, Essiet Okon Essiet, Donny McCaslin,Joe Cohn,Igor Butman. Quartet dopĺňa žiadaný český kontrabasista

Tomáš Baroš. Patrí k najmladším talentovaným kontrabasistom na jazzovej hudobnej scéne. Zároveň najvyhladávanejším a oblúbeným sidemanom svetovej jazzovej špičky koncertujúcej na našom kontinente (Arturo Sandoval, Bob Mintzer, Louis Hayes, Benny Golson atď..). Tomáš Baroš je člen najprogesívnejších jazzových formácií doma a v zahraničí. Napríklad v kapele Harryho Sokala „Three Tenors“ alebo v Rozhlasovom Big Bande Gustava Broma.

Ľudovít Kotlár je slovenský jazzový klavirista, skladateľ a aranžér, ktorý je absolventom Janáčkovej akadémie múzických umení v Brne a Akademy Muzycznej im. Karola Szymanowskiego v Poľských Katowiciach. So svojím triom získal na súťaži Nové tváre slovenského Jazzu cenu za vynikajúci kolektívny výkon a sólové výkony (2013).

K téme

Orange Podcast roka 2024 oznamuje nominácie, začína sa hlasovanie verejnosti Keď ti život dá „Citróna“, urob z toho najväčší hokejový sviatok

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Hudba

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.