Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. júla 2016 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Lucie prvýkrát na plátnach kín

David Koller, Robert Kodym, Michal Dvořák, P.B.CH. Legendárna česká kapela LUCIE vstúpi do našich kín v unikátnom dokumente.

30 rokov spolu, 30 rokov od seba je slogan, ktorý napovedá, o čom je nový český hudobný dokument. Fenomenálna hudobná skupina Lucie sa prvýkrát predstaví na plátnach kín v celovečernom filme Lucie: Príbeh jednej kapely. Strhujúca cesta časom, štyri životy plné hudby v jednom z najväčších českých dokumentárnych projektov tohto roka.
Ako vznikali ich najznámejšie hity? Čo sa dialo v zákulisí? Strhujúci príbeh 30-tich rokov kapely Lucie ukazuje dosiaľ nezverejnené zábery vytvorené samotnými člennmi kapely a záznamy, o ktorých si všetci mysleli, že už ani neexistujú. Otvorené spovede členov kapely nakreslia portrét štyroch výrazných osobností, ktoré často ani nedokázali sedieť spolu v jednej miestnosti, napriek tomu sa stretávajú na jednom javisku. Príbeh jednej kapely ukáže Luciu vo všetkých jej náladách.

Robert Kodym: „Ja by som to prirovnal k maliarstvu. Je to akoby všetci maľovali do jedného obrazu.“ „Ale do tvojho…“ dodáva David Koller.

Lucie: Príbeh jednej kapely je filmovou afterparty, ktorá v kinách bezprostredne nadviaže na veľké koncerty v júni 2016 k 30. narodeninám skupiny Lucie.

Skupina Lucie sa počas tridsiatich rokov možno stala legendou, určite však najúspešnejšou skupinou českej novodobej histórie. Je držiteľkou ocenenia pre skupinu dvadsaťročia (1990 – 2010), interpreta dvadsaťročia (1990 – 2010) a tiež pre album dvadsaťročia za „Černý kočky, mokrý žáby“ (1990 – 2010). Unikátne zábery a výpovede vo filme mapujú dramatický život, ktorý s takým úspechom súvisí. Od strmej cesty hore, cez krízy, škandály, prerušovanie činnosti, vylučovanie členov zo skupiny až po spoločný triumfálny návrat na pódiá.

Lucie: 30 rokov v českých aj globálnych dejinách

1986 26. apríla došlo k výbuchu jadrovej elektrárne v Černobyle, o dva dni neskôr k prvému koncertu skupiny Lucie v pražskom klube Na Proseku

1988 Vyšlo prvé číslo samizdatových Lidových novin a prvý singel skupiny Lucie – „Pár fíglů“; druhú stranu platne (pieseň bola neskôr vydaná pod názvom „Šrouby do hlavy“), tvorila skladba „To jsem já“.
Skupina Depeche Mode hrala vo vypredanej Športovej hale, Lucie prvýkrát mimo Prahu – pre sedm divákov v Plzni.

1990 Prezident Václav Havel vyhlásil všeobecnú amnestiu, na Strahove prvýkrát koncertovali Rolling Stones a 15. 10. vyšiel eponymný debut skupiny Lucie.

1992 Zanikla Česká a Slovenská federatívna republika aj Lucie

1993 Došlo k menovej odluke a obnoveniu kapely Lucie – len P.B.CH. zostal odlúčený, na jeho miesto nastúpil slovenský basgitarista Marek Minárik, platený českými peniazmi.

1994 Začala vysielať TV Nova a skupina Lucie vydala platňu „Černý kočky mokrý Žáby“, neskôr označenú za album dvadsaťročia.

1995 Skupina Lucie koncertuje na Strahove; zakapelu im robili Rolling Stones.

1998 Českí hokejisti získavajú zlaté medaily na olympijských hrách v Nagane, skupina Lucie zlatú platňu za album „Větší než malé množství lásky“.
ODS a ČSSD spisujú opozičnú zmluvu, P.B.CH. sa opäť upisuje Lucii.

2002 Českú republiku zaplavila päťstoročná voda a album Lucie s názvom „Dobrá kočka, která nemlsá“.

2003 Bol objavený prvý český dinosaurus, Václav Klaus bol zvolený za prezidenta a Michal Dvořák vypovedaný z kapely Lucie

2005 Pápež Ján Pavol II. opustil tento svet, David Koller v novembri skupinu Lucie.

2011 19. marca sa v Paríži zišli Nicolas Sarkozy a Hillary Clintont, 23. februára na cenách Anděl po šiestich rokoch členovia skupiny Lucie.

2014 Hudobnú scénu opustil Joe Cocker, Udo Jürgens, Petr Skoumal, Petr Hapka a Iveta Bartošová, veľkým turné sa na ňu vrátila skupina Lucie.

2016 Päťdesiate narodeniny slávi herec Jiří Langmajer, osemdesiate scenárista Zdeněk Svěrák a tridsiate skupina Lucie.
Leonardo DiCaprio konečně vstúpil do radov držiteľov Oscara, skupina Lucie na filmové plátna v celovečernom dokumente Lucie: Príbeh jednej kapely.

LUCIE: PRÍBEH JEDNEJ KAPELY v kinách od 7.7.2016

Trailer k filmu: https://youtu.be/53cvI75UdVk

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Poznáme laureátov 25. ročníka Ceny Nadácie Tatra Banky za umenie Ide o peniaze a o život. Nič viac, nič menej…

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.