Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. decembra 2013 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Lidl uvádza novinku v podobe unikátnych vianočných piesni

BRATISLAVA 16. decembra – Klasické vianočné balady v netradičných prevedeniach, nové skladby okorenené sviežim textárskym vtipom, prekvapivé duety, aké na Slovensku ešte nikto nenaspieval, hudobné štýly hladko prechádzajúce od nežných kolied až po ohnivý čardáš. To všetko a ešte viac sa podarilo tvorcom poskladať do albumu s názvom Priatelia Vianoc. Nielen pri štedrovečernom stole si tak domácnosti na Slovensku budú môcť vďaka spoločnosti Lidl vychutnať vianočný darček v podobe jedenástich unikátnych skladieb od 22 známych slovenských interpretov.

Výber známych kolied a piesní poskladal hudobný dramaturg Matej Drlička. Hudobníci a speváci si väčšinu z nich upravili svojím nezameniteľným spôsobom.

Album otvára duet Mirky Partlovej a Jána Koleníka. Zasnežený hit White Christmas v slovenskom prevedení známy herec doteraz nepoznal a priznal sa, že skladba patrila k jeho menej obľúbeným. „Tá swingová verzia ma však dostala, až som si povedal, že práve ju musíme spievať.“ Nezameniteľný hlas a prejav Petra Lipu oživil známu pieseň Búvaj dieťa krásne. Jazzman ju pozná z čias, keď ešte ako dieťa chodil do kostola. „Najlepšie sa mi spievajú veci, ktoré mám zažité a túto pieseň mám dokonale zažitú.“

OBRAZOM: Krst exkluzívneho CD Priatelia Vianoc
https://sita.sk/fotogaleria/priatelia-vianoc/42366-fotogaleria.html

Pesničku Let It Snow! Let It Snow! Let It Snow! priletela Celeste Buckingham naspievať rovno z Ameriky, skladbu Hallelujah okorenil rockovým prejavom Peter Cmorík, Anite Soul pomáhal v skladbe Modré Vianoce aj skvelý hudobník Eugen Botoš. Známy hit Jingle Bells si Marián Čekovský, Michal Hudák a Lukáš Latinák upravili sami, a to priamo pri nahrávaní. Keďže páni stavili na čistú improvizáciu, ide o hravú a vtipnú verziu.

„Bolo to úžasné, spravili také aranžmány, že to som vôbec nečakala,“ povedala Zdenka Predná o Cigánskych diabloch, ktorí svojím typicky ohnivým spôsobom upravili známe skladby Daj Boh šťastia tejto zemi a Poďme chlapci do Betléma. Zaspievala ich spolu so Silviou Šarköziovou.

VIDEO: Exkluzívne CD Priatelia Vianoc
http://www.youtube.com/watch?v=QzMJah-mL7

Na albume tiež nájdete príjemnú skladbu River v podaní Zuzany Smatanovej, aj známu Ave Maria naspievanú Nelou Pociskovou v starej angličtine, ktorou boli písane náboženské texty pred viac ako storočím. Duet Tichá noc, svätá noc v opernom podaní Patricie Janečkovej a Filipa Tůmu, ktorí sa za jedným mikrofónom stretli premiérovo, je ďalšou perličkou tohto jedinečného vianočného CD.

Album uzatvára spoločný singel Šťastné a veselé, ktorý zhudobnil Marián Čekovský a otextoval Vlado Krausz. Videoklip nakrúcali v réžii Tomáša Zavarského 15 hodín priamo v koncertnej sále Slovenského rozhlasu.

Výnimočná zbierka vianočných piesní svojou exkluzívnosťou nemá na Slovensku obdobu. Jej výhradným producentom je spoločnosť Lidl. „Našou realitou i víziou do budúcnosti je prinášať zákazníkom kvalitné produkty. Rovnako kvalitný darček sme im chceli podarovať aj k Vianociam. Sme radi, že sa ním stala krásna hudba v podaní špičkových slovenských interpretov,“ povedal Tomáš Bezák, hovorca spoločnosti Lidl.

Exkluzívne CD Priatelia Vianoc získa do daru každý, kto od 16. decembra nakúpi v Lidli za viac ako 20 eur. Všetky dôležité informácie sa dozviete na stránke www.lidl.sk a oficiálnom facebookovom profile www.facebook.com/lidlslovensko.

Šťastné a veselé!

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Stredná odborná škola potravinárska v Nitre: Tradičný recept na moderné vzdelávanie Doprajte svojim deťom zdravú oslavu ich dňa!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.