Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
101966_c305c9e6c0 676x450.jpg
22. júna 2023 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Leto v Štúdiu L+S

22.6.2023 – Štúdio L+S už tradične nezatvára ani v lete. Práve naopak, pre priaznivcov divadla a humoru ponúka pestrú paletu divadelných predstavení počas celých prázdnin.

Už v pondelok, 3. júla sa predstaví Martin Huba so svojím „Kontrabasom“. Je už naozaj jeho, v Štúdiu L+S si s ním odohral najprv dvadsaťštyri sezón, po desaťročnej pauze sa k nemu vrátil a je naozaj v životnej forme.

Hneď na druhý deň (4.7.) bude na programe skvelá francúzska komédia „Účet“, ktorú v réžii Jakuba Nvotu s chuťou rozohrá trio Ady Hajdu, Lukáš Latinák a Robo Jakab.

Nedávno mala premiéru hra Milana Lasicu a Júliusa Satinského Deň radosti, samozrejme v inom podaní aj obsadení. Treba povedať, že herecko – autorské trio Michal Kubovčík, Sväťo Malachovský, Jozef Adamčík a režisér Karol Vosátko preniesli text hry do 21. storočia spôsobom, že z toho pôvodného zostala hádam iba jedna veta… a tak isto treba povedať, že v čase keď im to Milan Lasica navrhol, tak so slovami: „robte si s tým, čo chcete“. Jednoducho treba to vidieť, „Deň radosti (v 21. storočí)“ je na programe 13. júla.

Zhodou okolností o deň neskôr (14.7.) sa hrá titul, ktorý bol podnetom toho, o čom bola práve reč. Milan Lasica v roku 2015 dramaturgicky upravil text hry Johna Fiskeho „Skaza Titaniku“ a dal ju k dispozícii trojici Sväťo Malachovský, Michal Kubovčík a Karol Vosátko so slovami, ktoré už poznáte… no a hneď po premiére im ponúkol možnosť urobiť si po svojom aj Deň radosti. Toľko história, takže 14. júla je na programe „Skaza Titaniku“.

Raz do roka sa v Štúdiu L+S stretnú priaznivci Petra Lipu. Nebude tomu inak ani teraz, čerstvý jubilant nám 20. júla spolu s kapelou pripomenú piesne skvelého textára, jednoducho „Lipa spieva Lasicu“.

Novinkou tejto sezóny je hra Davida Mameta „Oleanna“. V réžii Romana Poláka účinkujú Juraj Mokrý a Anna Magdaléna Hroboňová. Hru o tom, kto vlastne manipuluje a kto je manipulovaným si môžete pozrieť v piatok, 21. júla.

Režisér Michal Spišák inscenoval hru bratov Heatherovov „Krvavé peniaze“. V dynamickej kriminálke s nečakaným koncom hrajú Helena Krajčiová, Ľuboš Kostelný, Kristína Greppelová a Ráchel Šoltésová. Krvavé peniaze sú na programe 23. júla.

A júlový bonus na záver. V stredu, 26. júla sa predstaví Braňo Kostka so svojou skupinou Fragile. Sedem hlasov, ktoré dokážu aj nemožné…

Takto vyzerá júlový program Štúdia L+S. V auguste je pripravených ďalších deväť predstavení, aj s prekvapením, ale k tomu sa dostaneme v ďalšej tlačovej správe.

40.divadelnú sezónu podporujú:

Generálny partner: Budamar Logistics, a.s. – medzinárodná zasielateľská a logistická spoločnosť

Hlavní reklamní partneri: Adamec&Adamec, Česká mincovna, LGM, R-media a VUJE

Reklamní partneri: Barzzuz, Codes Creative, hotel Tatra, Mediatech

Mediálni partneri: Rádio Melody, denník Pravda, Ženský čas, Plní elánu, webnoviny.sk, zoznam.sk

Predajca vstupeniek: predpredaj.sk

Informačný servis

K téme

Svetové turné „Thirty Seconds to Mars“ je oslavou fanúšikov po celom svete. Už čoskoro vystúpia aj na Slovensku! Špeciálnym hosťom Stinga bude talianska speváčka Giordana Angi

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.