Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
103948_nocna sluzba1 676x507.jpg
16. apríla 2024 PR správyKultúraKnihy od PRservis.skSITA Diskusia()

Lekársky triler Nočná služba. Robin Cook v skvelej forme

16.4.2024 – Ak čítate medicínske trilery, určite poznáte meno Robin Cook. Majster lekárskych trilerov napísal 40 svetových bestsellerov, z ktorých sa predali stovky miliónov výtlačkov. Podľa mnohých vznikli úspešné filmy a minisérie.
Práve vyšla novinka s názvom Nočná služba.

„Ako mnohé moje knihy, aj táto je o vážnej medicínskej téme. Nočná služba je o tom, že, žiaľ, existujú sérioví medicínski vrahovia. Sú to ľudia, ktorí pracujú v nemocnici a namiesto toho, aby sa o ľudí starali, robia pravý opak. Ako je možné ich odhaliť? Nuž, to je úloha, ktorej čelí Jack v Nočnej službe,“ popisuje Robin Cook svoj najnovší triler.

Doktorka Laurie Montgomeryová a doktor Jack Stapleton, kolegovia, z ktorých sa stali manželia, majú plné ruky náročnej súdnolekárskej práce. Problémy sa nevyhýbajú ani ich rodine, a keď za podivných okolností umrie ďalší človek z ich radov, je potrebné vykonať pitvu. Doktorka Sue Passerová bola Laurina temperamentná a dlhoročná priateľka, preto táto nepríjemná povinnosť pripadla jej úradu. Požiada Jacka, aby sa prípadu venoval a ten sotva môže odmietnuť.

Bezvýsledná pitva podnieti Jackovu zvedavosť, preto sa púšťa do pátrania priamo v Manhattanskej pamätnej nemocnici. Aj bez ohľadu na to, že tým poruší pravidlá Úradu hlavného súdneho lekárstva.

Vyšetrovanie Suinho tragického skonu sa však čoskoro zmení na nebezpečnú a potenciálne smrteľnú šachovú partiu medzi Jackom a inteligentným, no šialeným vrahom. Ak si Jack nedá pozor, hrozí ďalší smrteľný úder.

Exkluzívne video Robina Cooka pre slovenských čitateľov:

Nočná služba je lahôdka pre fanúšikov lekárskych trilerov. Nechýba tomu napätie, akcia, nebezpečenstvo, výborne je opísané nemocničné prostredie aj postavy. Je obdivuhodné, že Robin Cook si stále udržiava vysokú latku kvality, hoci začiatkom mája bude mať už 84 rokov.

Vypočujte si úryvok.
Číta Vlado Kobielsky:

Lekár a spisovateľ Robin Cook (1940) získal celosvetové uznanie trilermi s lekárskou tematikou, dnes už ich je viac ako tridsať, z ktorých sa predalo vyše sto miliónov výtlačkov. Majstrovsky spája medicínske fakty s fantáziou, pričom verejnosť upozorňuje na technické možnosti modernej medicíny a z toho vyplývajúce etické otázky.

Striedavo žije na Floride a v Bostone.

Vo vydavateľstve IKAR od autora okrem iného vyšlo:

MUTÁCIA
NÁKAZA
KÓMA
EPIDÉMIA
CHROMOZÓM 6
INVÁZIA Z GALAXIE
TOXÍN
ÚNOSNÉ RIZIKO
INFEKCIA
ÚNOS
ŠOK
ZÁCHVAT
OSUDNÝ GÉN
KRÍZA
KRITICKÝ STAV
AGÓNIA
INTERVENCIA
LIEK
VÝNOSNÁ SMRŤ
NANO
VRAŽDA NA DIAĽKU
HOSTITEĽ
ŠARLATÁNI
PANDÉMIA
GENÉZA
VÍRUS

Z anglického originálu Night Shift (G. P. Putnam’s Sons, An imprint of Penguin Random House LLC, USA 2022) preložil pre vydavateľstvo Ikar Róbert Hrebíček.

Milan Buno, knižný publicista

Informačný servis

K téme

Predaj liekov mimo lekární má množstvo otvorených otázok, aj svoje riziká Lieky si môžete vybrať aj v zahraničí. Union radí ako postupovať pri žiadosti o preplatenie

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Knihy

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.