Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. novembra 2016 Nezaradené od PRservis.skSITA Diskusia()

KOŠICE: Víkendové dažde spôsobili stúpanie hladín riek

KOŠICE 7. novembra (SITA) – Výdatné víkendové dažde spôsobili v Košickom kraji stúpanie hladín riek a niektoré dosiahli tretí stupeň povodňovej aktivity. Ako informuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), malá riečka Roňava pri Michaľanoch dosiahla tretí stupeň dnes o 1:00 a o 8:00 jej hladina dosiahla výšku 335 cm. Tretí stupeň je aj na rieke Olšava pri Bohdanovciach, kde hladina vystúpila na 259 cm. Hladiny oboch riek stále stúpajú.
Druhý stupeň povodňovej aktivity je na rieke Uh, ktorej hladina o 8:00 dosahovala výšku 710 cm a stále stúpa. Tretí stupeň vyhlásia, ak hladina prekročí 800 cm. Prvý stupeň povodňovej aktivity je na potoku Svinica, ktorého hladina v noci kulminovala na druhom stupni povodňovej aktivity, no dnes ráno do ôsmej klesla na úroveň 140 cm. Prvý stupeň je aj na rieke Bodva pri Turni nad Bodvou, kde hladina dosahuje výšku 225 cm.

ič;mt

Odporúčané články

Banco Casino Bratislava pokračuje vo svojich tradíciách aj v roku 2019 Takmer 1,7 mil. cestujúcich, vyše 24-tisíc vypravených vlakov a priemerné meškanie 1,09 minúty: Takéto boli sviatky so ZSSK

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Nezaradené

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies