Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. novembra 2016 Nezaradené od PRservis.skSITA Diskusia()

KOŠICE: Technická univerzita otvorí svoje brány pre verejnosť

KOŠICE 5. novembra (SITA) – Technická univerzita v Košiciach (TUKE) každoročne organizuje Deň otvorených dverí, ktorý je zameraný na propagáciu jej deviatich fakúlt a vybraných univerzitných pracovísk. Tento rok sa podujatie uskutoční v pondelok 7. novembra od 9:00. Ako uviedla Katarína Valentová z kancelárie rektora TUKE, takýmto spôsobom sa usiluje osloviť najmä študentov základných a stredných škôl a širokú verejnosť a predstaviť im akreditované študijné odbory, zabezpečiť priamy kontakt s aplikáciou vedy a výskumu vo vybraných excelentných laboratóriách s prepojenosťou na obchodnú a priemyselnú prax.
„Je to čas, keď univerzita otvára svoje priestory nielen žiakom základných a stredných škôl, ktorí sa rozhodujú o štúdiu na našej univerzite, ale aj širokej verejnosti, ktorá sa zaujíma o jej chod a vedeckú činnosť,“ povedal rektor univerzity Stanislav Kmeť. Doložil, že je dobrým zvykom na TUKE pútavou formou poučiť a obohatiť návštevníkov, aby nešlo len fyzickú prehliadku budov a laboratórií, ale aby bolo podujatie zdrojom poučenia a zábavy.
Jednotlivé fakulty TUKE vyčlenia priestor aj na rozhovory o štúdiu na univerzite. Okrem toho návštevníkom sprístupnia tri excelentné laboratóriá, v ktorých predvedú ukážky svojej činnosti, a tiež univerzitnú knižnicu, ústav výpočtovej techniky, študentské domovy a jedálne a bezbariérové centrum.
Podrobnejšie informácie nájdu záujemcovia na internetovej stránke www.tuke.sk.

mt;ič

K téme

Nová elektrická jednotka Panter z najväčšieho tendra v histórii ZSSK odviezla prvých cestujúcich Aká bude dovolenka 2021? Cestovky to vidia takto

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Nezaradené

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.