Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. novembra 2016 Nezaradené od PRservis.skSITA Diskusia()

KOŠICE: Ponúknu virtuálnu prehliadku histórie Košíc a Budapešti

KOŠICE 5. novembra (SITA) – Virtuálny sprievodca históriou bude výsledkom spolupráce partnerov z Košíc a Budapešti a prispeje k rozvoju a propagácii kultúrneho dedičstva na oboch stranách hranice. Informovala o tom hovorkyňa Košíc Linda Šnajdárová.
V rámci projektu cezhraničnej spolupráce Slovensko – Maďarsko bude vytvorený spoločný archívny informačný systém – spoločná centralizovaná evidencia zdigitalizovaného archívneho dedičstva a po prvýkrát budú verejnosti sprístupnené cenné archívne materiály online, a to prostredníctvom nového produktu s názvom Virtuálny sprievodca históriou.
Zámerom spolupráce mesta Košice, Národného archívu v Budapešti a košického arcibiskupstva Rímskokatolíckej cirkvi je prezentovanie kultúrno-historických hodnôt s využitím archívnych prameňov a zbierok, čo prispeje k zvýšeniu turistickej atraktivity východoslovenského a severomaďarského regiónu. V súčasnosti je bohatá zbierka hodnotných archívnych fondov prístupná len úzkej skupine historikov a bádateľov.
„Vôbec po prvýkrát sa bude môcť verejnosť dostať k cenným materiálom pomocou interaktívnych internetových služieb. Prostredníctvom mobilnej aplikácie Virtuálny sprievodca históriou budú mať turisti aj obyvatelia miest možnosť porovnať históriu a architektúru vybraných pamiatok v historickom centre. Záujemcovia si pozrú mesto a pôvodnú architektúru a online sa tak dostanú do minulosti,“ informovala Šnajdárová.

mt;ič

K téme

Aká bude dovolenka 2021? Cestovky to vidia takto Dobré rozprávky z Lidla pomáhajú novorodencom aj počas pandémie

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Nezaradené

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.