Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. mája 2012 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

Kastrácia: Nech si Vaša mačka užije len jej výhody!

BRATISLAVA 2. mája – V súčasnosti viac ako 75% mačiek podstúpi kastráciu, väčšinou vo veku 6 mesiacov. Prečo je kastrácia taká populárna? Umožňuje mačkám prežiť dlhší a lepší život za predpokladu, že urobíme pár zmien, najmä vo výžive.

Nádej na zdravší a dlhší život…

Kastrácia predstavuje fyziologické a behaviorálne zmeny. Už žiadne neželané ruje a vrhy, obmedzí sa reflex značkovania močom a riziko nehôd pri túlaní. Okrem toho je u kastrovaných mačiek nižšie riziko vzniku prenosných ochorení a chorôb postihujúcich reprodukčné orgány. Tieto výhody udržiavajú mačku v dobrom zdraví a jej prie-merný vek sa môže až zdvojnásobiť.

Priorita: udržať ideálnu hmotnosť!

Aj keď je kastrácia nepochybne prínosom, riziko nadváhy sa zväčšuje o 3,4. Dôvodom je pokles energetickej potreby a nárast apetítu dospelej mačky už 48 hodín po operácii . Špeciálne krmivo je nevyhnutné na pomoc pri obmedzení nárastu hmotnosti, starostlivosti o nový fyziologický stav, o kŕmne návyky a samozrejme aj o vek! Je dôležité držať sa odporúčanej dennej dávky, motivovať mačku k pohybu a pravidelne ju vážiť.

Pažravá, žobrajúca mačka? Existuje riešenie!

Kastrácia mení kŕmne návyky mačky a spontánne zje viac. Niektoré mačky sa obmedzujú, niektoré sú pažravé a môžu začať žobrať. Appetite Control poskytuje riešenie, je obohatený exkluzívnou kombináciou vlákniny, prirodzene znižuje pocit hladu v čase medzi kŕmením a pomáha udržiavať ideálnu hmotnosť mačky.

Dôležitá informácia

Buďte opatrní, priberanie na váhe môže zostať bez povšimnutia: 500g navyše u 3,5 kg mačky je rovnaké ako pribratie 10 kg u 70 kg človeka. To je až 15% ich hmotnosti!

> Výživa určená pre každú kastrovanú mačku

So 6 produktami výživy vrátane 4 inovácií podporuje spo-ločnosť Royal Canin kastrované mačky s rôznymi kŕmny-mi návykmi a pomáha udržiavať ideálnu hmotnosť počas celého života.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Objavte čaro Mara Campingu pri brehu Liptovskej Mary už toto leto Internetový seriál Kavej vyšiel ako nový príbeh a v knižnej podobe

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.