Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
102686_kaufland hlavna 676x451.jpg
9. októbra 2023 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

K Park už majú aj Považania. Tínedžeri budú vďaka Kauflandu tráviť svoj voľný čas vonku

9.10.2023 – Počas uplynulého víkendu bolo v Považskej Bystrici mimoriadne rušno. Známy predajca potravín spoločne so zástupcami mesta otváral svoje trináste moderné športovisko pre deti a mládež. Namiesto hier na mobile alebo počítači si tínedžeri mohli preveriť kondičku na lezeckej či workoutovej stene.

Na slávnostné otvorenie prišli najmä domáci, ktorí si tu užili kopu zábavy i pohybu. Nechýbali ani známi raperi Vec a Tono S alias Ultrazvuk. O pravú sídliskovú atmosféru sa postaral DJ Pokyman zo skupiny Medial Banana. V Považskej Bystrici sa tiež skákalo, lozilo, hralo pingpong, ale aj posilňovalo. Pod dozorom viacnásobného majstra Slovenska, Európy aj sveta vo fitness, Michala Barbiera, si všetci prítomní mohli zacvičiť priamo pod holým nebom. A profesionálni inštruktori zase odhalili zopár svojich trikov, ako skrotiť skateboard či kolobežku.

„Deti a mládež v posledných rokoch trávili priveľa voľného času sedením doma. K Parky im ponúkajú atraktívny priestor na zábavu, pohyb a športovanie, ktoré patria k zdravému životnému štýlu. Veľký záujem hlasujúcich v uplynulom ročníku nás opäť uistil, že ideme tou správnou cestou,“ hovorí Lucia Vargová, hovorkyňa spoločnosti Kaufland Slovensko, v.o.s.

Ak majú mladí ľudia tráviť svoj voľný čas kvalitnejšie, v pohybe a s priateľmi, potrebujú mať na to vytvorené vhodné podmienky. A to ideálne na mieste, ktoré majú doslova pod oknami. Aj preto reťazec pri budovaní ihriska úzko spolupracoval s mestom. V Považskej Bystrici padla voľba na sídlisko SNP, ktoré je dobre dostupné pre chodcov i MHD. Okrem množstva športových stanovíšť tu pribudnú aj lavičky a trávnatá plocha, napríklad na piknik.

„Som nesmierne rád, že sme zabojovali a vyhrali K Park pre naše mesto. O tento úspech sme sa pričinili spoločne. Mladším, starším, deťom a ich rodičom, učiteľom, žiakom, zamestnávateľom aj pracovníkom, všetkým ďakujem, že sme to dokázali. Verím, že naše deti a mládež budú K Park naplno využívať a svoj voľný čas tráviť zmysluplne,“ hovorí primátor mesta Považská Bystrica, PaedDr. Karol Janas, PhD.

Košice, Kežmarok a Dolný Kubín, Stará Ľubovňa, Rimavská Sobota, Rožňava, Sabinov i Bratislava a odnedávna aj Šamorín už svoje K Parky majú. Mladá generácia vďaka nim získala nové miesto na šport i zábavu s rovesníkmi. To je zároveň jeden z hlavných dôvodov, prečo sa reťazec do celého projektu pustil. K Parky získali aj záštitu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.

Vo výstavbe multifunkčných ihrísk spoločnosť Kaufland pokračuje aj naďalej – v týchto dňoch je známy finálny zoznam ďalších výherných miest a mestských častí, ktoré sa na svoje moderné športoviská môžu tešiť v blízkej budúcnosti. Viac informácií nájdete na www.kauflandpark.sk.

Informačný servis

K téme

4 typy zamestnancov, ktorých vyhľadávajú úspešné firmy. Patríte k nim? Súťaž kamenných predajní Visa Slovak Top Shop 2023 vyhrala čokoládovňa LYRA z Ivanky pri Nitre

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.