Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. februára 2015 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

Jediný 7D laser na Slovensku oslávil prvé narodeniny

BRATISLAVA 10. februára – Očné laserové centrum EXCIMER sídliace v bratislavskej Karlovej Vsi sa pred rokom za-radilo medzi prvých päť excimerových pracovísk na svete vlastniacich 7D laser. Odvtedy na tomto jedinečnom zariadení v EXCIMERi vykonali vyše 5000 operácií a každý deň centru pribúdajú ďalší a ďalší klienti, ktorí sa zbavili okuliarov či kontaktných šošoviek.

Na samotné výsledky operácií pomocou 7D laseru (Schwind Amaris 1050 RS) sme sa spýtali odborného garanta a zakladateľa centra EXCIMER, profesora MUDr. Andreja Čer-náka, DrSc., FEBO, ktorý sa v roku 1993 stal priekopníkom excimerových operácií na Slo-vensku a dnes je celosvetovo uznávanou oftalmologickou kapacitou.

„Výsledky excimerových zákrokov v našom centre dlhodobo spĺňajú tie najvyššie štandar-dy odbornosti a bezpečnosti, ale i napriek tomu sa nám vďaka tomuto výnimočnému za-riadeniu podarilo značne skvalitniť naše služby. Nový laser spoločnosti Schwind opätovne posunul hranice rýchlosti, presnosti a bezpečnosti celého zákroku na doposiaľ nepoznanú úroveň.”

Prístroj Schwind Amaris 1050 RS 7D je naozaj výnimočným oftalmologickým zariadením. Tento najrýchlejší prístroj spoločnosti Schwind s pulzovou frekvenciou až 1050 Hz, je schopný odstrániť 1 dioptriu v priebehu 1,3 sekundy, čím sa zvyšuje nielen bezpečnosť, ale i komfort pacienta počas celého zákroku. Laserový zväzok so Super-Gausovým profi-lom a priemerom len 0,54 mm je zárukou mimoriadnej presnosti celej operácie. Hlavnou prednosťou 7D laseru je aktívny systém sledovania oka, ktorý je garanciou vysokej bez-pečnosti celej operácie. Tento systém dokáže sledovať nielen všetkých šesť pohybov (dimenzií), ktoré oko počas operácie vykonáva, ale navyše dokáže aj predpokladať pohy-by oka pacienta. Siedmou dimenziou je teda čas. Vďaka tomu dokáže tento unikátny prí-stroj kompenzovať rozdiely, ktoré vznikajú v čase medzi získaním obrazu rohovky a spus-tením samotných laserových impulzov sledujúcich pohyby oka.

Očné laserové centrum z bratislavskej Karlovej Vsi skvelými výsledkami 7D laseru nadviazalo na svoju viac ako úspešnú minulosť. Tím pod vedením profesora MUDr. Andreja Černáka, zakladateľa centra EXCIMER, v roku 1993 ako prvý na Slovensku v priestoroch Očnej kliniky v Bratislave na Kramároch, operoval krátkozrakosť pomocou ex-cimerového laseru. Po dvoch rokoch úspešných operácií padlo rozhodnutie využiť túto technológiu aj v súkromnom sektore. V máji tohto roku tak oslávi EXCIMER – Očné lasero-vé centrum už 20 rokov svojej existencie, počas ktorých sa stalo lídrom v odbore lasero-vých operácií bez rezu oka, nielen na Slovensku, ale v celej strednej Európe. Centrum sa stalo známym v mnohých európskych krajinách ako Česká republika, Švajčiarsko, Ne-mecko, Rakúsko, Chorvátsko, Srbsko a Ukrajina.

Vďaka profesionálnemu prístupu a výborným výsledkom získalo dôveru i uznanie mno-hých zahraničných kliník i klientov. Spolupracuje s viacerými odborníkmi na Slovensku i v zahraničí a od roku 2007 pôsobí ako jediné školiace pracovisko Slovenskej zdravotníckej univerzity v Bratislave v oblasti refrakčnej chirurgie. Lekári a sestry v EXCIMERi pracujú s najmodernejšími technológiami a ako jediní na Slovensku prevádzkujú dva excimerové lasery a jeden femtosekundový laser na jednom pracovisku, vďaka čomu v súčasnosti centrum ponúka všetky moderné operačné metódy (povrchové aj hĺbkové) v oblasti refrakčnej chirurgie. Viac informácií na www.excimer.sk

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Dobrá správa pre Slovensko: Ceny stoviek potravín výrazne klesli Unikátne preteky na Liptove už túto sobotu! Súťažiť sa bude na zemi, na vode, aj na snehu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.