Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. októbra 2014 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

Je slovenská samospráva pripravená modernizovať?

BRATISLAVA 1. októbra – Elektronické služby pre obyvateľov, možnosť vybaviť si potrebné záležitosti s miestnym úradom z pohodlia domova, zdieľanie a aktualizácia informácií medzi inštitúciami, vďaka čomu už nebudeme musieť behať z úradu na úrad, koniec úradným hodinám, dostupné informácie v reálnom čase – slovenská samospráva nastúpila na cestu k veľkým zmenám. Predstaví ich odborná konferencia DATALAN DIGITÁLNE MESTO 2014, ktorá sa koná 2. októbra vo Vyhniach.

Témou konferencie budú nielen najnovšie technologické inovácie, ktoré majú slovenské mestá a obce na dosah, ale aj stratégie a plány verejnej správy, zamerané na realizáciu programov pre efektívnu informatizáciu slovenskej samosprávy. „Rok 2014 je pre naše mestá a obce prelomový. Naštartovalo sa mnoho aktivít, ktoré zjednodušia a urýchlia ich cestu k modernému fungovaniu a poskytovaniu kvalitných služieb pre obyvateľov,“ uviedol Ľuboš Petrík, sales manager pre strategické projekty samosprávy zo spoločnosti DATALAN.

Témy konferencie a otvorené diskusné fórum s významnými osobnosťami z verejnej správy a samosprávy zaujali viac než dve stovky prihlásených hostí. Získajú cenné informácie a podelia sa o skúsenosti s kolegami z oblasti aj technologickými lídrami. Účasť v odbornej diskusii prisľúbili napr. Milan Muška, výkonný podpredseda ZMOS, Adrián Belánik, výkonný riaditeľ zo Združenia DEUS, Peter Daňko z odboru prevádzky eGov ÚPVS z Národnej agentúry pre sieťové a elektronické služby, Tatiana Behrová, poradkyňa ministra vnútra pre verejné obstarávanie a Daša Paláková, riaditeľka odboru verejného obstarávania MV SR.

„DATALAN je dlhodobo stabilným partnerom slovenských samospráv, s cieľom prinášať technologické trendy a užitočné riešenia do ich každodennej praxe,“ informoval Petrík. „Vďaka našim znalostiam a širokému portfóliu produktov – od informačných systémov, cez mobilné aplikácie, až po cloudové služby na prenájom, sú už moderné technológie prístupné aj pre menšie mestá a obce.“

DATALAN sa podieľa na mnohých projektoch, vďaka ktorým vízia moderných samospráv naberá na reálnosti, a na konferencii sa spolu s partnermi podelí o skúsenosti s ich implementáciou. Spoločnosť DATALAN zároveň predstaví úplne novú generáciu produktu s revolučnou zmenou fungovania.

Hlavné témy konferencie DATALAN DIGITÁLNE MESTO 2014

Elektronizácia samosprávy a jej budúcnosť
– Programové obdobie 2014-2020
– Praktické skúsenosti na Slovensku
– Elektronické schránky a elektronický podpis
– Elektronické trhovisko a legislatívne zmeny
– IT trendy v samospráve

Elektronické služby a inovácie
– Možnosti a riešenia pre modernizáciu miest
– Služby dostupné na 1 klik
– Elektronické hlasovanie prostredníctvom tabletov
– Mobilné aplikácie pre občanov.
– Samosprávne open data v praxi

Dôležitou súčasťou podujatia bude aj odovzdávanie ocenenia najlepším mestám v projekte Otvorená samospráva, ktorý hodnotí otvorenosť a transparentnosť informácií smerom k občanom a podnikateľom.
Partnermi konferencie sú spoločnosti HP, Microsoft a Epson.

Viac informácií a kompletný program konferencie, ako aj prezentácie spíkrov a fotoreportáž po podujatí, nájdete na www.datalan.sk/digitalnemesto

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Exkluzívna novinka v segmente online zábavy Tip na víkend: Automobil ako plátno od Andy Warhola v Danubiane už len cez víkend

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.